Ahmet Demircan Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü Pdf Kitap Özet İndir

Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü, kitabı Ahmet Demircan tarafından yazılmıitır. Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü, Ahmet Demircan tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü

Yazarı

Ahmet Demircan

Özeti

“Birinci Meclis Kütahya mebuslarından Yusuf Cemil Bey, Kurtuluş Savaşı’nı veren gazi mecliste yer alarak devletimizin temellerinin atılmasında görev üstlenmiş bir siyasetçimizdir. Politikanın yanında dinî-edebî araştırmaları ve şiirleriyle kültür hayatının içinde de yer almıştır. 1914’ten vefatına kadar on yıl boyunca düzenli olarak günlük tutan Yusuf Cemil Bey’in Simav günlüğü 14 Mart 1914–25 Ağustos 1914 tarihleri arasını kapsamaktadır.”, “Yusuf Cemil Bey günlüğünde, Simav’a ve Simav’daki hayatına dair pek çok bilgi vermekte ve döneme dair izlenimlerini aktarmaktadır. Günlükler; yerel pazarın durumu, tayinler, kazayı ziyaret eden önemli memurlar, hava durumu, halk anlatıları, âdet ve inanışlar, ülke haberleri gibi farklı türden pek çok bilgiyi içermektedir. Bu bilgiler, günlüğü yerel tarih ve folklor araştırmacıları için kayda değer bir kaynak haline getirmektedir.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 28.07.2021’, ‘ISBN: 9786257457002’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 72’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 14 x 21 cm’

Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü Kitabının Yazarı Kimdir?

Yusuf Cemil Bey’in Simav Günlüğü kitabının yazarı Ahmet Demircan’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın