Ahmet Mithat Efendi Felatun Bey ile Rakım Efendi Pdf Kitap Özet İndir

Felatun Bey ile Rakım Efendi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Felatun Bey ile Rakım Efendi, kitabı Ahmet Mithat Efendi tarafından yazılmıitır. Felatun Bey ile Rakım Efendi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Felatun Bey ile Rakım Efendi, Ahmet Mithat Efendi tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Felatun Bey ile Rakım Efendi

Yazarı

Ahmet Mithat Efendi

Özeti

“Felâtun Bey ile Râkım Efendi, Ahmet Mithat Efendi’nin Batılılaşma sürecindeki bir medeniyeti romana adını veren iki kahraman üzerinden anlattığı ve bu yönüyle ilk olma özelliği taşıyan bir eser. Alafranga özentiliğiyle hayatını uçuruma sürükleyen Felâtun Bey ile Batı’nın olumlu değerlerini benimsemiş bir Osmanlı efendisi Râkım Efendi arasındaki tezatlık, 19. yüzyıl Osmanlı’sının mizahi bir temsilidir. Tanzimat Dönemi edebiyatının önde gelen yazarlarından Ahmet Mithat Efendi, bu romanıyla alafrangalık ve Batılılaşma gibi kavramların başarılı örneklerinin verildiği sonraki kuşak yazarlarının anlatılarına da öncülük etmiştir.”

Teknik Bilgileri

‘Derleyici: Esra Çaplı’, ‘Yayın Tarihi: 24.04.2021’, ‘ISBN: 9786257361873’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 207’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 12.5 x 19.5 cm’

Felatun Bey ile Rakım Efendi Kitabının Yazarı Kimdir?

Felatun Bey ile Rakım Efendi kitabının yazarı Ahmet Mithat Efendi’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın