Ahmet Üzümcüoğlu Nietzsche / Düşünürler Pdf Kitap Özet İndir

Nietzsche / Düşünürler Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Nietzsche / Düşünürler, kitabı Ahmet Üzümcüoğlu tarafından yazılmıitır. Nietzsche / Düşünürler kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Nietzsche / Düşünürler, Ahmet Üzümcüoğlu tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Nietzsche / Düşünürler

Yazarı

Ahmet Üzümcüoğlu

Özeti

‘Ahlâk ve değerler sisteminin kuruluşuna yönelik bir temel çerçevesinde çağının kültür, din ve felsefe görüşlerini eleştiren nihilist Alman düşünür, filolog.’, ‘Nietzsche problemlidir. Ailesiyle geçinemiyordu, sevdiği kadın onu reddetmişti, kitapları satmadı. Ve sadece 44 yaşındayken zihnen çöküş yaşamıştır.’, ‘Kundera’nın bahsettiği ata sarılarak “Seni anlıyorum” diye haykıran Nietzsche orada yere yığılıp kalmış, üzücü geçen 11 yıl sonra da ölmüştür.’, ‘Onun felsefesi, kendi deyişiyle, ”üst insanlar”, hayat onlara ne verirse versin, içlerinde bulundukları durumların ve zorlukların bir şekilde üstesinden gelirler. ‘, ‘Çağına karşı çıkış Nietzsche felsefesinin ana çizgisidir. Çağındaki entelektüalizme, felsefe sistemlerine, tarih akımlarına, çağında egemen olan tarih anlayışına ve büxadtün değerlere karşı çıkmıştır.’, ‘Ona göre, sırf doğruluk diye bir şey yoktur. Evrende yalnızca değişme vardır. Akıp giden, durmadan değişen bir gelişme vardır. Bu değişmeyi sürdüren de hayatın kendisidir. Öyleyse yaşamak, her şeyin üstündedir.’, “Nietzsche’xadye göre, tarihin gücüne karşı gelen, başkaldıran kimse erdemli insandır.”, ‘İnsanlığın amacı, gücünün sonuna varmak değil, daha yükseklere erişmek olmalıdır. Bunun için de her şeyden önce yaşamayı öğrenmeli ve tarihi de yaşamanın hizmetinde kullanmalıdır.’, “Friedrich Nietzsche, kitaplarının bize ‘gerçekte olduğumuz kişi olmayı’ öğretmesini istiyordu. ”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 06.03.2019’, ‘ISBN: 9786057522368’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 144’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Nietzsche / Düşünürler Kitabının Yazarı Kimdir?

Nietzsche / Düşünürler kitabının yazarı Ahmet Üzümcüoğlu’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın