joker tattoo

Arş. Gör. Ferhat Kayış Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar Pdf

Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar, kitabı Arş. Gör. Ferhat Kayış tarafından yazılmıitır. Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar, Arş. Gör. Ferhat Kayış tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar

Yazarı

Arş. Gör. Ferhat Kayış

Özeti

“Günümüz ticaret hayatındaki işletmeler arası rekabet, işletme ağını daha geniş pazarlara taşıma ihtiyacı doğurur. İşletmelerin iktisadi açıdan büyüyüp gelişmesi, yeni pazarlara açılma ve müşterilerinin çoğalmasıyla doğru orantılıdır. Bu ihtiyaç vesilesiyle ortaya çıkan şubeler, merkezle birlikte ticari işletmeyi meydana getiren asli birimlerdendir. Ticari işletme organizasyonunun önemli bir parçasını teşkil eden şubelere, bu yüzden kanun koyucu tarafından özel birtakım hüküm ve sonuçlar bağlanmıştır. Şube kavramı, Türk Ticaret Kanunu yerine uygulama alanı sınırlı bazı kanunlarla Ticaret Sicil Yönetmeliği’nde tanımlanmıştır. Bu durum, bir birimin şube niteliğinde olup olmadığının tayini bakımından şüphesiz farklı görüşlerin ortaya atılması sonucunu doğurmuştur. Bu çalışmada, doktrin ve uygulamadaki tartışmalar da dikkate alınarak, ticari işletme olarak adlandırılan bütünsel yapıda şube kavramının ne anlama geldiği ve esaslı unsurları ortaya konmuştur. Ayrıca şube kavramıyla birlikte bu kavrama özel hukukun birçok alanında bağlanan hüküm ve sonuçlar çalışmanın temelini oluşturmaktadır. Dolayısıyla bu çalışma, ticaret hukuku bakımından geri plana atılmış bir konunun ilk defa monografik düzeyde ele alınması bakımından, şube konusunda bir başvuru kaynağı olarak tasarlanmıştır.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 27.03.2019’, ‘ISBN: 9786057622259’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 348’, ‘Cilt Tipi: Ciltli’, ‘Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt’, ‘Boyut: 16.5 x 23.5 cm’

Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar Kitabının Yazarı Kimdir?

Ticari İşletmede Şube Kavramı ve Şube Olmaya Bağlanan Hüküm ve Sonuçlar kitabının yazarı Arş. Gör. Ferhat Kayış’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın