joker tattoo

Canan Seyfeli İstanbul Ermeni Patrikliği Kuruluşu ve İdari Yapısı Pdf

İstanbul Ermeni Patrikliği
Kuruluşu ve İdari Yapısı Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

İstanbul Ermeni Patrikliği
Kuruluşu ve İdari Yapısı, kitabı Canan Seyfeli tarafından yazılmıitır. İstanbul Ermeni Patrikliği
Kuruluşu ve İdari Yapısı kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
İstanbul Ermeni Patrikliği
Kuruluşu ve İdari Yapısı, Canan Seyfeli tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

İstanbul Ermeni Patrikliği
Kuruluşu ve İdari Yapısı

Yazarı

Canan Seyfeli

Özeti

“Osmanlı Devleti, ’’gayrimüslimleri idare geleneği’’nin ve yükseliş devrinde güttüğü siyasetin etkisiyle İstanbul’da kurumlaşmış dini cemaatleri fetihten önce bulundukları dini düzen içerisinde serbest bırakıp sivil yetkiler de vererek İstanbul Ermeni Patrikliği’ni kurmuş ve ayağa kaldırmıştır. Bu dini kurumların üstünde ise Osmanlı Hükümeti yer almıştır. Böylece Osmanlı şahsında Hıristiyan dini tarihi açısından önemli bir yeri olan İstanbul’un Müslümanlar tarafından fethiyle yıllarca farklı nedenlerle baskı altında tutulan unsurlara özgürlük ve kendini ifade etme imkanı sağlamıştır. Bu farklı unsurların haklarının tanınması siyasal/ideolojik bir duruştur belki, ama Osmanlı-Bizans çekişmesinin de son perdesidir..”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 09.04.2019’, ‘ISBN: 9786051962764’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 256’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21.5 cm’

İstanbul Ermeni Patrikliği
Kuruluşu ve İdari Yapısı Kitabının Yazarı Kimdir?

İstanbul Ermeni Patrikliği
Kuruluşu ve İdari Yapısı kitabının yazarı Canan Seyfeli’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın