Cem Çetin Sporun Jeopolitiği Sporda Güç İlişkileri Pdf Kitap Özet İndir

Sporun Jeopolitiği
Sporda Güç İlişkileri Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Sporun Jeopolitiği
Sporda Güç İlişkileri, kitabı Cem Çetin tarafından yazılmıitır. Sporun Jeopolitiği
Sporda Güç İlişkileri kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Sporun Jeopolitiği
Sporda Güç İlişkileri, Cem Çetin tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Sporun Jeopolitiği
Sporda Güç İlişkileri

Yazarı

Cem Çetin

Özeti

“Sporun toplum hayatındaki önemini fark eden isimlerden biri olan İtalyan film yönetmeni Pier Paolo Pasolini, “Spor, o kadar önemli bir uygarlık olgusudur ki yönetici sınıf ve entelektüeller tarafından göz ardı ve ihmal edilmemelidir.” demektedir. Pasolini dışında spor-toplum ilişkisinin öneminin farkında olan Boniface, Kuper, Brohm, Vassort, Auster gibi sosyal bilimlerin farklı alanlarında çalışan entelektüeller de, “Spor, göz ardı edilmeyecek kadar stratejik bir öneme sahiptir.” görüşündedirler. Sporun stratejik konumuna dikkat çekenlerin, böyle bir görüşü benimseyip çalışmalarına taşımalarının nedeni, 1900’lü yılların ilk çeyreğinden itibaren ülkelerini yöneten siyasilerin sporu, spor organizasyonları aracılığıyla kendi çıkarları için kullanıp hedefledikleri sonuçlara ulaşmalarıdır. Spor-siyaset ilişki üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Vassort’un, “Sporun devletin ideolojik aygıtı olmak gibi bir işlevi bulunmaktadır. Domine edilen kitleye, politik ve ekonomik çıkarlarını unutturur. Dolayısıyla güçlü bir uyuşturucu güce sahiptir.” görüşü, geçmişten günümüze uzanan spor organizasyonlarının ne tür bir stratejik işlevselliğe sahip olduklarını gözler önüne sermektedir.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 20.04.2021’, ‘ISBN: 9786254393044’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 314’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt’, ‘Boyut: 16 x 23.5 cm’

Sporun Jeopolitiği
Sporda Güç İlişkileri Kitabının Yazarı Kimdir?

Sporun Jeopolitiği
Sporda Güç İlişkileri kitabının yazarı Cem Çetin’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın