Cevat Akkanat Hasılı Memlekette Pdf Kitap Özet İndir

Hasılı Memlekette Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Hasılı Memlekette, kitabı Cevat Akkanat tarafından yazılmıitır. Hasılı Memlekette kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Hasılı Memlekette, Cevat Akkanat tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Hasılı Memlekette

Yazarı

Cevat Akkanat

Özeti

‘Hâsılı Memlekette (1440 Âh’ları), Ramazan ayının ve bayramın denk geldiği 5 Mayıs 2019 – 8 Haziran 2019 tarihleri arasında yazılmış manileri ve 3 şiiri içeriyor.’, ‘Ramazan manileri bilindiği gibi şiirimizde önemli bir yer tutar. Şair bu kitapla o geleneği yaşatıyor, bugünden geleceğe taşıyor.’, ”, ‘Bununla birlikte içerikte bir takım yenilikler yapıyor. Bu yeniliklerin başında tematik dönüştürme geliyor.’, “Öyle ki, yaşanılan toplumsal sorunlar, özellikle de adalette vuku bulan hukuksuzluklar gelip Ramazan manilerinin içine konuşlanıyor. Böylece çağın ve egemen zihniyetinin hal ve gidişleri umulmadık bir şekilde manide görünürlük kazanıyor. Bu arada Akkanat’ın, biçimsel olarak yeni oyunlar oynadığını farkediyoruz. Velhasıl mani türüne kışkırtıcı ruhlar üflüyor şair…”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 18.08.2021’, ‘ISBN: 9786254123368’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 48’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13 x 19.5 cm’

Hasılı Memlekette Kitabının Yazarı Kimdir?

Hasılı Memlekette kitabının yazarı Cevat Akkanat’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın