joker tattoo

DERGAH YAYINLARI – DERGİ Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018 Pdf

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018 Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018, kitabı DERGAH YAYINLARI – DERGİ tarafından yazılmıitır. Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018 kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018, DERGAH YAYINLARI – DERGİ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018

Yazarı

DERGAH YAYINLARI – DERGİ

Özeti

‘Edebi metinler, yazıldıkları döneme de ayna tutar. Bu gün pek çok araştırmacı geçmişte kaleme alınmış eserlerde günlük hayat, politika, mimari, toplumsal dönüşüm gibi konuların izini sürüyor. Edebiyatın resmî olmayan gözü, geleceğin tarihçileri için bulunmaz bir kaynaktır. Bu vesileyle, içinde yaşadığımız zamanı doğru okumanın geleceğe karşı sorumluluğumuz olduğunu hatırlatmak isteriz.’, ‘Ayşe Adem, Eda Fırat, Yusuf Aydın, Taner Sarıtaş, Evliya Çelik, Mustafa Subaşı, Rabia Gelincik, Ahmet İlhan Sancak, Numan Ayvaz ve Durmuş Beyazıt Kasım ayının şairleri.’, ‘ve ‘derkenar’ sütunlarında yazdı.’, ‘, , ve bu sayımızın hikâyecileri.’, ‘, Mehmet Tekin tarafından hazırlanan Tarık Buğra biyografisi hakkında yazdı.’, ‘, romanlar üzerinden düşünmeye devam ediyor. Yeni makalesinin başlığı: Deneysel romanı kim icat etti?’, ‘, kısa bir denemesiyle dergimizde ilk kez görünüyor.’, ‘Merve Yalçın, yazarlığa heves edenler için imzalı güzel bir metin çevirdi: Kusursuz cümle nasıl kurulur?’, ‘, Adalet Ağaoğlu’nun son kitabı ‘Düşme Korkusu’nu tanıttı.’, ‘Kasım ayının ‘Orta Sayfa’ konuğu şair . Süzer, şiire bakışına dair kıymetli bilgiler paylaşıyor. Söyleşiyi Atakan Yavuz gerçekleştirdi.’, ‘, ‘38 Temoins’ filminden hareketle bir cinayetin suskun tanıklarına odaklandı.’, ‘, Hüseyin Akın’ın şiirlerini tasvir ve tasavvur kavramları bağlamında değerlendirdi.’, ‘, Yaşar Nuri Öztürk hakkında bir yazı kaleme aldı.’, ‘, vefatının 40. yılında hocası Ali Nihad Tarlan’ı yadediyor.’, ‘’un, Cemalettin Server Revnakoğlu arşivinden hazırladığı Şeyhülislâm Musa Kâzım Efendi’nin hayatı ve eserlerine dair yazının ikinci ve son bölümünü yayınlıyoruz.’, ‘Arka kapağımızda ’nun ‘İnsanlıktan Çıkmak’ başlıklı denemesi var.’, ‘Aralık sayımızda buluşmak üzere.’

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 02.11.2018’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018 Kitabının Yazarı Kimdir?

Dergah Edebiyat Sanat Kültür Dergisi Sayı:345 Kasım 2018 kitabının yazarı DERGAH YAYINLARI – DERGİ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın