Dr. Hasan Hayri Çırak Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler Pdf Kitap Özet İndir

Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler, kitabı Dr. Hasan Hayri Çırak tarafından yazılmıitır. Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler, Dr. Hasan Hayri Çırak tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler

Yazarı

Dr. Hasan Hayri Çırak

Özeti

‘”Hazret-i Şeyh Temkîn Sahibi bir veli idi. Sahib olduğu mânevî mehâbet ve azamet’, “dönemindeki meşayıhtan hiç kimseye verilmeyen bir müstesnalığa sahipti. Fakat o bu mânevî mehâbetinin ağırlığı altında ezilmez ve bunu dışarıya hissetirmezdi. Haremden selamlığa çıktıkları ‘vakit iki sıra halinde dizilen sevenleri, onu bu hâlinden büyük bir mânevî haz ve cezbe hâli yaşardı. Zikir esnasındaki o vecd ve aşk hâli, en katı kalbleri bile yumuşatırdı. İhvan ile yaptıkları toplantılarda o kadar beliğ ve kapsamlı bir dua irad buyururlardı ki, bu duadan etkilenmeyen hiç kimse olmazdı. Daima başlarındaki tâc ile gezerler; tâcın üzerine Kasımm ayından Hıdrellez’e kadar olan sürede yeşil; Hıdrellez’den Kasım ayına kadar olan sürede ise beyaz sarık sararlardı. Üzerlerinde Hazret-i Peygamber’in mânevî mîrasını taşıdıkları mübârek sîmâlarında tecellî ederdi.” (Hüseyin Vassaf, Sefinetü’l-Evliya, II, 133)”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 01.01.2018’, ‘ISBN: 9786053024590’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 224’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt’, ‘Boyut: 13.5 x 19.5 cm’

Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler Kitabının Yazarı Kimdir?

Hasan Hayri Efendi’den Sohbetler kitabının yazarı Dr. Hasan Hayri Çırak’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın