Dr. Kamil Ali Gıynaş Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa Pdf Kitap Özet İndir

Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa, kitabı Dr. Kamil Ali Gıynaş tarafından yazılmıitır. Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa, Dr. Kamil Ali Gıynaş tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa

Yazarı

Dr. Kamil Ali Gıynaş

Özeti

“Edebiyatımızda şairlerin hayatlarından ve şiirlerinden bahseden tezkireler sayıca çok olsa da sadece Allah dostlarını, din büyüklerini veya tanınmış kimi şahsiyetleri konu alan tezkireler de mevcuttur. Tezkiretü’l-Hulefa adlı bu eser, edebî ve tarihî bir hüviyete sahiptir. Eserde ilk halife Hz. Ebubekir’den, eserin kaleme alındığı günlerde son halife konumunda olan IV. Murad’a kadar gelmiş geçmiş bütün halifelerin isimleri anılmış, bilhassa bazı Osmanlı padişahları hakkında kıymetli bilgiler verilmiştir.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 12.03.2019’, ‘ISBN: 9786052888230’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 272’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 16 x 24 cm’

Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa Kitabının Yazarı Kimdir?

Şem‘i Tezkiretü’l-Hulefa kitabının yazarı Dr. Kamil Ali Gıynaş’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın