joker tattoo

Dr. Telli Akhun Korkmaz Altın Orda Devleti’inde Pdf

Altın Orda Devleti’inde Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Altın Orda Devleti’inde, kitabı Dr. Telli Akhun Korkmaz tarafından yazılmıitır. Altın Orda Devleti’inde kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Altın Orda Devleti’inde, Dr. Telli Akhun Korkmaz tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Altın Orda Devleti’inde

Yazarı

Dr. Telli Akhun Korkmaz

Özeti

“Bu çalışmamızda Cengiz Han’ın büyük oğlu Cuci tarafından temelleri atılan ve onun oğlu Batu Han tarafından Deşt-i Kıpçak bölgesinde kurulan Türk-Moğol devleti “Altın Orda Devleti” nin geçirdiği dini değişimler analiz edilmiştir.”, “Altın Orda Devleti’nin hâkimiyeti altında olan Deşt-i Kıpçak, Orta Asya, Kafkasya, Kırım ve Sibirya coğrafyalarında çeşitli din ve inançlara sahip halklar bulunmakta idi.”, ‘Bu halklar ilk defa bir siyasi yönetimde birleşebilmişlerdi. Devletin başarılı bir şekilde gelişmesi için sadece bölgelerin siyasi birliği değil, manevi birliğe de ihtiyacı vardı. Bu durum İslam dininin bürokraside rağbet görmesinin nedenlerinden biri olmuştur.’, ‘Devlet adına yazılan mektup, yarlık ve belgeler üzerinde yapılan araştırmalar sonucu güç kaynağı olarak Gök Tanrı kültünün devam ettiği anlaşılmıştır.’, “Doğu Avrupa’ya gelen Moğol savaşçılarının Türkleşmesi o kadar hızlı olmuştur ki, artık XIV. yüzyılda burada Kıpçak edebiyatı ve Kıpçak Türkçesi yaygın olarak kullanılır hale gelmişti.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 30.03.2019’, ‘ISBN: 9786057501240’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 200’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 14 x 21 cm’

Altın Orda Devleti’inde Kitabının Yazarı Kimdir?

Altın Orda Devleti’inde kitabının yazarı Dr. Telli Akhun Korkmaz’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın