Eb Hayyan el-Endülüsi Kur’an Lugati Pdf Kitap Özet İndir

Kur’an Lugati Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Kur’an Lugati, kitabı Eb Hayyan el-Endülüsi tarafından yazılmıitır. Kur’an Lugati kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Kur’an Lugati, Eb Hayyan el-Endülüsi tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Kur’an Lugati

Yazarı

Eb Hayyan el-Endülüsi

Özeti

‘Azîz Kur’ân luğati ikiye ayrılır:’, ‘1) Arapların –gerek avamı gerekse havassı olsun– anlamlarında neredeyse ittifak ettikleri kelimeler; semâ, arz, fevq, taht kelimelerinin anlamı gibi.’, “2) Sâdece Arap dil bilimlerine muttali olup onda derinleşenlerin bilebileceği kısımdır, ki pek çoğu bu konuda eser te’lif etmiş ve bunu “Ğarîbu’l-Qur’ân” olarak isimlendirmişlerdir.”, “Biz bu muhtasar eserimizi, işbu ikinci kısma tahsîs ettik ve alfabetik sıraya göre düzenledik. Her harfle ilgili maddeleri zikrederken, zâid harfleri değil, aslî harfleri nazar-ı itibara alarak sâdece azîz Kur’ân’da geçen kelimelerin şerhini yaptık.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 30.04.2019’, ‘ISBN: 9789753503754’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 216’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Kur’an Lugati Kitabının Yazarı Kimdir?

Kur’an Lugati kitabının yazarı Eb Hayyan el-Endülüsi’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın