joker tattoo

Ebu Mansur el-Matüridi Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17 Pdf

Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17 Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17, kitabı Ebu Mansur el-Matüridi tarafından yazılmıitır. Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17 kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17, Ebu Mansur el-Matüridi tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17

Yazarı

Ebu Mansur el-Matüridi

Özeti

“Ebû Mansûr el-Mâtürîdî(Ö. M. 944), Ehl-i sünnet kelâmı ile dirayet tefsirinin kurucusu ve Hanefî fıkhının geliştiricisidir. Günümüze ulaşan ilk dirayet tefsirinin müellifidir. İmam Mâtürîdî, Te’vîlât’ında, sahabe, tâbiîn ve tebe-i tâbiîn neslinden intikal eden açıklamaları da nakletmiştir. Böylece, muhtemel anlamları akıl yürüterek belirlemeye çalışmak suretiyle te’vil yöntemini uygulamıştır. Eserde, itikadî mezheplere dair bilgilere yer verildiği gibi, fıkhî mezheplere, özellikle Şafiî fıkhına ilişkin bilgilere de yer verilir.”, ‘ ‘, “Te’vîlâtü’l Kur’ân Tercümesi, Mâtürîdî’nin günümüze intikal eden en hacimli eseri olup tefsire dair erken devir İslâm düşüncesi ürünlerinin en önemlilerindendir. Kitap, başta tefsir olmak üzere kelâm, mezhepler, fıkıh, usûl-i fıkıh gibi temel İslâmî ilimlerin yanı sıra İslâm dışı din ve mezheplere ilişkin değerli bilgiler de içerir. Eserin tamamı 17 cilt olup, 17. cildini takdirlerinize sunuyoruz. ”

Teknik Bilgileri

‘Çevirmen: Prof. Dr. Bekir Topaloğlu’, ‘Çevirmen: Prof.Dr. Mehmet Erdoğan’, ‘Yayın Tarihi: 16.12.2019’, ‘ISBN: 9786057619075’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 446’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Şamuha Kağıt’, ‘Boyut: 16 x 23.5 cm’

Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17 Kitabının Yazarı Kimdir?

Te’vilatü’l Kur’an Tercümesi 17 kitabının yazarı Ebu Mansur el-Matüridi’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın