joker tattoo

Georg Büchner Danton’un Ölümü (Karton Kapak) Pdf

Danton’un Ölümü (Karton Kapak) Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Danton’un Ölümü (Karton Kapak), kitabı Georg Büchner tarafından yazılmıitır. Danton’un Ölümü (Karton Kapak) kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Danton’un Ölümü (Karton Kapak), Georg Büchner tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Danton’un Ölümü (Karton Kapak)

Yazarı

Georg Büchner

Özeti

“Georg Büchner (1813-1837): Dışavurumcu oyun okulu üzerinde belirgin bir etkisi olan yazar çağdaş Alman tiyatrosunun kurucularından sayılır. Baba mesleğinin devamı düşüncesiyle Strasbourg ve Giessen üniversitelerinde tıp okudu. 1830’daki Paris ayaklanmasından esinlenen Büchner, gizli bir grup kurarak devrim çağrısı yapan bir broşür yayınlayınca köylüler tarafından ihbar edildi ve İsviçre’ye kaçmak zorunda kaldı, ardında beş eser bırakarak 1837’de sürgünde öldü. Danton’un Ölümü ve yarım kalmış Woyzeck adlı dramları Shakespeare’den ve Alman Romantik Sturm ve Drang hareketinden etkilenmekle birlikte nitelik olarak zamanının çok ötesindedir. Ayrıca Lenz adlı bir hikâyesi ile Leonce ve Lena adlı bir komedisi vardır, Pietro Aretino adlı oyunu ise kayıptır. Fransız Devrimi’ni konu alan Danton’un Ölümü büyük toplumsal değişimlerde rol alan kişilerin konum ve tavırlarının değiştiği süreçte kendilerini, çevrelerini ve gelişen olayları insan olarak nasıl sorguladığına dair etkileyici bir dramdır.”

Teknik Bilgileri

‘Çevirmen: Mustafa Tüzel’, ‘Yayın Tarihi: 11.04.2019’, ‘ISBN: 9786052957820’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 120’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 12.5 x 20.5 cm’

Danton’un Ölümü (Karton Kapak) Kitabının Yazarı Kimdir?

Danton’un Ölümü (Karton Kapak) kitabının yazarı Georg Büchner’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın