Gülcan Urhan Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi Pdf Kitap Özet İndir

Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi, kitabı Gülcan Urhan tarafından yazılmıitır. Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi, Gülcan Urhan tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi

Yazarı

Gülcan Urhan

Özeti

“Yirminci yüzyılın son çeyreği, dünyada köklü ekonomik, sosyal ve siyasal dönüşümler ve değişimlerin yaşandığı bir dönem olmuştur. İnsanların gündelik yaşamlarını etkileyen üretim, istihdam ve bölüşüm politikalarının küresel ağlara göre belirlendiği bu süreçte yeni liberal politikalar geniş uygulama alanı bulmuş, refah devleti uygulamaları ve modern sosyal politikanın dönüşümü de başlıca tartışma alanlarından birini oluşturmuştur. Kamu ve piyasanın rolünün yeniden tanımlandığı bu dönemde refah devleti ve sosyal politikadan beklentilerde farklılaşmıştır. İşgücü piyasasındaki dönüşüm, istihdamın tam zamanlı formunun gerilemesine neden olurken yoksulluğun yeni biçimlerinin ortaya çıkmasıyla hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde sosyal politikanın merkezine işsizlik ve yoksulluğu taşımıştır ve sosyal yardımlar temel bir sosyal politika aracına dönüşmüştür. Ancak küresel ortamda sosyal politikada yaşanan bu dönüşümlerin yerelde sosyal hakları etkileme derecesi, sosyal politikanın farklı coğrafyalardaki tarihsel gelişimi, sanayileşme, demokratik gelişme, toplumsal güçler arasındaki ilişkilerle yakından ilişkili olduğu görülmektedir. Dolayısıyla ülkelerin kendilerine özgü tarihsel, kültürel, sosyal ve ekonomik koşullarıyla birlikte değerlendirilmesi gerekir. Bu kitap sözü edilen gelişmelerin günümüz Türkiye’sine yansımalarını, bu bağlamda sosyal yardım rejimi ve yerel düzeyde nasıl örgütlendiğini tarihsel perspektiften bakarak açıklamaya çalışmaktadır.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 02.07.2021’, ‘ISBN: 9786257647557’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 429’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 14 x 21 cm’

Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi Kitabının Yazarı Kimdir?

Sosyal Yardım Rejiminin Yerel Düzeyde Örgütlenmesi kitabının yazarı Gülcan Urhan’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın