Halim Gençoğlu Bree Sokağı No 122 Afrika’ya Hayat Veren Türkler Pdf Kitap Özet İndir

Bree Sokağı No 122
Afrika’ya Hayat Veren Türkler Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Bree Sokağı No 122
Afrika’ya Hayat Veren Türkler, kitabı Halim Gençoğlu tarafından yazılmıitır. Bree Sokağı No 122
Afrika’ya Hayat Veren Türkler kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Bree Sokağı No 122
Afrika’ya Hayat Veren Türkler, Halim Gençoğlu tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Bree Sokağı No 122
Afrika’ya Hayat Veren Türkler

Yazarı

Halim Gençoğlu

Özeti

‘Dünya mı küçüktü yoksa devletler mi büyük?’, ‘Ya büyük devlet olmanın gereği neydi?’, ‘Geniş topraklar veya güçlü ekonomiler mi?’, ‘Belki zaman ve mekândan bağımsız olarak, yeryüzünün en ücra noktalarına erişebilmek, yetişebilmekti büyük olmak.’, ‘Yardım çağrısına kulak vermekti, el uzatmaktı, feda olmaktı büyük olmak.’, ‘Sömürmeden, fayda gözetmeden diğerkâmlıktı belki…’, ‘ ‘, ‘Büyük olmanın erdemini kuşanmış devletlerin büyük insanları vardır, yardım çağrısına uzanan ‘el’ mahiyetinde. Beklentileri işiten ‘kulak’ olma görevini üstlenen insanları vardır. Hayatlarını, çevrelerini ait oldukları o büyüklüğe adayan nice şahsiyetler vardır. Millet ve devlet olarak sunulan o asil duruşun parçalarıdır onlar. Tıpkı Bree Sokağı 122 numaralı binada başlayıp nice kimselere erişen o gizli elin günümüze kadar uzanan sayısız damarları gibi…’, ‘ ‘, “Elinizdeki kitap on dokuzuncu yüzyılda Güney Afrika’dan tüm kıtaya yayılan hatta Asya ve Avrupa ile bir kültür köprüsü kuran Türk münevverlerinin tarihsel varlıklarını anlatmaktan daha fazlasını vadediyor.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 18.08.2021’, ‘ISBN: 9786057456939’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 256’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Bree Sokağı No 122
Afrika’ya Hayat Veren Türkler Kitabının Yazarı Kimdir?

Bree Sokağı No 122
Afrika’ya Hayat Veren Türkler kitabının yazarı Halim Gençoğlu’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın