Hande Ortay Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi Pdf Kitap Özet İndir

Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi, kitabı Hande Ortay tarafından yazılmıitır. Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi, Hande Ortay tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi

Yazarı

Hande Ortay

Özeti

“Bu araştırmada Tunus’un “Arap Baharı” öncesinde ve sırasında kadınların halk hareketine etkilerinin ne yönde ve nasıl olduğu, “Arap Baharı” sonrasında kadınların kazanımlarının neler olduğunun incelenmesi amaçlanmıştır. Araştırmada betimsel tarama ve betimsel analiz yöntemi kullanılmıştır. Araştırmanın çalışma grubunu, erişilen ve katılmayı kabul eden 73’ü kadın 40’ı erkek, 113 Tunuslu oluşturmuştur. Araştırmada veri toplama araçları olarak kişisel bilgi formu ve anket kullanılmış, verilen cevapların frekans ve yüzdeleri analiz edilmiştir. Araştırmanın sonuçlarına göre katılımcıların; Arap Baharının ortaya çıkmasında Tunuslu kadınların rollerinin olduğunu düşündükleri, Tunuslu kadınların Arap Baharından önceki sosyal, politik ve ekonomik durumunu kötü olarak değerlendirdikleri, Arap Baharı sırasında Tunuslu kadınların önemli rollerinin olduğunu belirttikleri, Arap Baharı sonrasında Tunuslu kadınların sosyal ve politik kazanımlarının olduğunu, bugün Tunus’taki kadınların durumunu katılımcıların çoğunluğunun iyi olarak değerlendirdikleri, kadınların bugün Tunus iç ve dış politikalarını etkilemede geldikleri aşamayı Arap Baharı öncesine göre iyi, ancak daha da gelişmesi lazım şeklinde değerlendirdikleri bulgulanmıştır.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 20.04.2021’, ‘ISBN: 9786257363655’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 118’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt’, ‘Boyut: 16 x 23.5 cm’

Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi Kitabının Yazarı Kimdir?

Arap Baharında Tunuslu Kadınların Rollerinin ve Kazanımlarının İncelenmesi kitabının yazarı Hande Ortay’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın