Hatice Palaz Erdemir Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın Pdf Kitap Özet İndir

Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın, kitabı Hatice Palaz Erdemir tarafından yazılmıitır. Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın, Hatice Palaz Erdemir tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın

Yazarı

Hatice Palaz Erdemir

Özeti

‘Günümüzde yaşayan kadının geçmişte yaşamış olan hemcinslerini ve kendi kimliğini tanıması, Eskiçağ tarihinde farklı roller oynamış kadınların, yine kadın eliyle ve kadın düşünce, duygu ve değerleriyle ele alınmasıyla mümkün lacaktır. Eril kültürün arkeolojik kalıntıları ve yazılı kaynaklarına dayanarak da olsa, Eskiçağ tarihinin çeşitli yönlerinin kadının kendi öz diliyle ve kadınsı kimliğiyle yeniden araştırılması, kurgulanması ve vurgulanması gerekmektedir. Kadınların bu hayatta ve kültür dünyasında yaşanmış, yapılmış, yapılandırılmış fakat yazılmamış kadın hayatlarını ve bunların ürünlerini oluşturarak “dünya düzenine” ve “dünya dengesine” hissiyatıyla ve hassasiyetiyle katkıda bulunmaları bir’, “ihtiyaç ve zorunluluktur. Günümüzde olduğu gibi kadını Eskiçağ’da bütünüyle iktidarda görebilmek, yere ve zamana göre değişen bir durumdur. Ancak çoğu zaman erkekler dünyayı yönetirken kadınlar da erkekleri ‘idare etmişlerdir’. Bu çalışma, insanın dünya üzerinde varoluşundan bu yana erkeğin annesi, vazgeçilmez yol arkadaşı, eşi, kardeşi, bereketi, serveti, zerafeti ve letafetiyle tarihte bıraktıkları kadınsı dokunuşları, kadın bakış açısından ele almayı hedeflemiştir.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 06.05.2019’, ‘ISBN: 9786058217522’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 160’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 16 x 24 cm’

Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın Kitabının Yazarı Kimdir?

Eskiçağda Cinsiyet ve Kadın kitabının yazarı Hatice Palaz Erdemir’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın