joker tattoo

İmam-ı Rabbani Müslümanın Edeb ve Ahlakı Pdf

Müslümanın Edeb ve Ahlakı Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Müslümanın Edeb ve Ahlakı, kitabı İmam-ı Rabbani tarafından yazılmıitır. Müslümanın Edeb ve Ahlakı kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Müslümanın Edeb ve Ahlakı, İmam-ı Rabbani tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Müslümanın Edeb ve Ahlakı

Yazarı

İmam-ı Rabbani

Özeti

“İmam-ı Ahmed Rabbani hazretleri, Hindistan’da yetişen en büyük veli ve âlim. Ariflerin ışığı, velilerin önderi, İslam’ın bekçisi, müslümanların baş tacı, müceddid, müctehid ve İslam âlimlerinin gözbebeğidir. Silsile-i aliyyenin yirmi üçüncüsüdür. 1563 yılında Hindistan’ın Serhend (Sihrind) şehrinde doğdu. İmam-ı Rabbani ismiyle tanınmıştır. İmam-ı Rabbani, Rabbani âlim demek olup, kendisine ilim ve hikmet verilmiş, ilmi ile amel eden, ilim ve amel bakımından eksiksiz ve kâmil, olgun âlim demektir. Hicri ikinci bin yılın müceddidi (yenileyicisi) olmasından dolayıMüceddid-i elf-i sani, ahkam-ı İslamiye ile tasavvufu birleştirmesi sebebiyle, Sıla ismi verilmiştir. Hazret-i Ömer’in soyundan olduğu için, Faruki nesebiyle anılmış, Serhend şehrinden olduğu için de oraya nisbetle, Serhendi denilmiştir. Bütün bu vasıflarıyla birlikte ismi, imam-ı Rabbani Müceddid-i elf-i sani Şeyh Ahmed-i FarukiSerhendi’dir. Babası ve dedelerinin hepsi, zamanlarının büyük âlimleri, salih ve faziletli kimseleri idiler. Babası Abdülehad Efendi din ve fen ilimlerinde yetişmiş, tasavvufta da en son mertebeye ulaşmıştı.”

Teknik Bilgileri

‘Çevirmen: Abdulkadir Coşkun’, ‘Yayın Tarihi: 01.04.2019’, ‘ISBN: 9786052196250’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 208’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Müslümanın Edeb ve Ahlakı Kitabının Yazarı Kimdir?

Müslümanın Edeb ve Ahlakı kitabının yazarı İmam-ı Rabbani’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın