İsajon Sulton Yufka Yürekli Ana Pdf Kitap Özet İndir

Yufka Yürekli Ana Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Yufka Yürekli Ana, kitabı İsajon Sulton tarafından yazılmıitır. Yufka Yürekli Ana kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Yufka Yürekli Ana, İsajon Sulton tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Yufka Yürekli Ana

Yazarı

İsajon Sulton

Özeti

“Bir milletin zaman içerisinde meydana getirdiği maddi ve manevi her türlü değerin toplamına kültür denir. Maddi ve manevi kültür birikimini koruyup yaşatabilen ve bunu gelecek kuşaklara aktarabilen milletler varlıklarını devam ettirebilir. Aksi halde başka kültürlerin egemenliğine girerek asimile olmaya mahkûm olur. Edebi eserler bir anlamda insandan yola çıkarak insanın içinde var olduğu toplumu anlatırlar. Yazar/şairler hem kendim hem de içinde yaşadığı toplumu ister istemez eserlerine yansıtır. Dolayısıyla eserlerinde az ya da çok maddi ve manevi kültüre yer verirler. Çağdaş Özbek Edebiyatı yazarlarından İsajon Sulton, Özbek kültürünün çok zengin bir kısmını oluşturan halk bilimi unsurlarından önemli ölçüde faydalanmıştır. Bir yazar olarak Sulton, mensubu olduğu milletin birikimlerini yorumlamaya ve değerlendirmeye, bu değerleri yüceltmeye, zenginleştirmeye çalışmış, onların üzerinde düşünmüş, onları yorumlamıştır. Bu kitapta İsajon Sulton’ın halk bilimi malzemelerini nasıl kullandığını, halk bilimi ürünleri hakkındaki düşüncelerim ve bu ürünlere bakışım göreceksiniz. Aynı zamanda Özbek kültürünü daha yakından tanıyacaksınız.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 28.07.2021’, ‘ISBN: 9786257254960’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 142’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 14 x 21 cm’

Yufka Yürekli Ana Kitabının Yazarı Kimdir?

Yufka Yürekli Ana kitabının yazarı İsajon Sulton’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın