joker tattoo

İTİBAR – DERGİ Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi Pdf

Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi, kitabı İTİBAR – DERGİ tarafından yazılmıitır. Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi, İTİBAR – DERGİ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi

Yazarı

İTİBAR – DERGİ

Özeti

‘İtibar, 91. sayısı olan Nisan sayısında Ali Emre ile yapılmış bir söyleşiye yer veriyor. Türk Edebiyatının her kuşaktan önemli isimlerinin ürünleriyle katkıda bulundukları İtibar, doyurucu bir sayı ile okurunun karşısına çıkıyor.’, ‘ ‘, ‘İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi şiirleriyle dikkat çeken dergi, Cahit Koytak’ın “Tazı ve Tavşan” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. Ali Emre’nin “Bindörtyüzde Bir”, Ahmet Edip Başaran‘ın “Kağıda Sarılmış Bir İnsan İskeleti Üzerine Tezler” ve ’nın “Dünya Dehşeti” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri iseve’, ‘ ‘, ‘ın Nisan sayısının öykü sayfalarında ’nin “Katalogda Olmayan”, ’ün “Burun”, ’nın “Dua Dua Dökülürken Karlar” ve ’ın “Duymak” isimli öyküleri bulunuyor.’, ‘ ‘, ”, ‘ ‘, ‘’ın Nisan sayısında sormuş, cevaplamış. “Nureddin Zengi” ve “Selahaddin” romanları ekseninde gerçekleşen söyleşide diyor. “Necip Fazıl Kısakürek: Dava ve Poetika” başlıklı bir yazı kaleme aldı. “Bir Türk Düşüncesi Var mı?” diye soruyor. “Kemal Karpat’ın Bıraktığı Miras” diyerek önemli bir konuya temas ediyor. “Korkudan Kaygıya, Meraktan Hayrete” başlıklı yazısıyla aramızda. Şeffaf Ol, Bu Bir Emirdir!” diyor.“Antep’te Suriyeli Yazarlar, Hüzünler, Sevinçler” başlıklı yazısıyla yürüyüşünü sürdürüyor. “Yazının Mihneti”ni anlatıyor. “Kekeme Türk Şairin Peşinde” başlıklı yazısıyla bu sayıda yerini alıyor. Kitap tahlili bölümümüzde ise in “Sana Seslenmek İstedim”, nin “Militan Kahvesi”,’nın “Akrebi Kuyruğundan Tutmak”, ’nin “Fatma Begüm’ün Saba Defteri”, ın “Dünyanın Çekmeceleri”, nin “Aliya”, ın “Sokaknâme”, in “Kalbin Aklı” ve ın “Kudüs Yazıları” adlı kitaplarını değerlendirdi.’

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 08.04.2019’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’

Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi Kitabının Yazarı Kimdir?

Sayı:91 Nisan 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi kitabının yazarı İTİBAR – DERGİ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın