İTİBAR – DERGİ Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi Pdf Kitap Özet İndir

Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi, kitabı İTİBAR – DERGİ tarafından yazılmıitır. Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi, İTİBAR – DERGİ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi

Yazarı

İTİBAR – DERGİ

Özeti

‘İtibar, 92. sayısı olan Mayıs sayısında Selahattin Yusuf ile yapılmış bir söyleşiye yer veriyor. Türk Edebiyatının her kuşaktan önemli isimlerinin ürünleriyle katkıda bulundukları İtibar, doyurucu bir sayı ile okurunun karşısına çıkıyor.’, ‘ ‘, ‘İbrahim Tenekeci’nin yönetimindeki İtibar, usta çizer Hasan Aycın’ın çizgilerini yayınlamaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi şiirleriyle dikkat çeken dergi, Ömer Fatih Andı’nın “Münferit” isimli eseriyle şiir sayfalarını açıyor. İbrahim Tenekeci’nin “Beklenmedik Bir Hüner”, Mustafa Ruhi Şirin‘in “Kudüslü Çocukların Bildirisi” ve ’ın “Hiç Yok Bir Şey” başlıklı şiirleriyle devam ediyor. Bu sayının diğer şairleri iseve’, ‘ ‘, ‘ın Mayıs sayısının öykü sayfalarında ’nun “Yarım Peçete”, ’nın “Arkadaş Ağacı”, ’in “Pıhtı ile Pırıltı Arasında” ve ’ın “Yarasına Yabancı” isimli öyküleri bulunuyor.’, ‘ ‘, ”, ‘ ‘, ‘’ın Mayıs sayısının söyleşi bölümünde sordu, cevapladı. diyor.“Modern Zamanlarda Şiir”i anlatıyor. “Yabancılaşma ve Yalnızlaşma Sarmalında” başlıklı yazısıyla aramızda. “Sezai Karakoç’un Düşünce Yazılarında Sol Eleştirisi” konusunu irdeliyor. Dinlemeye Övgü” diyor.“El Firak İlahisi” başlıklı yazısıyla yürüyüşünü sürdürüyor. “Dünya Nöbeti”nden kesitler sunuyor. “Dostluğun Kitabı” başlıklı yazısıyla bu sayıda yerini alıyor. ise Bakü ve Delhi’yi anlattığı “İki Şehir” başlıklı yazısıyla aramızda. “Büyük Yapılar” diyor. “Edebiyat ve Vicdan”, ise “Gençlik ve Hafıza” konusuna temas ediyor. Kitap tahlili bölümümüzde ise in “Alışılmadık Deniz”, ın “Misak’ın Aynaları”,’un “Herkesten Sonra Gelen”, ’nın “Behçet Bey Neden Gülümsedi?” ve un “Gece Geç” adlı kitaplarını değerlendirdi.’

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 02.05.2019’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 16 x 24 cm’

Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi Kitabının Yazarı Kimdir?

Sayı:92 Mayıs 2019 İtibar Edebiyat ve Fikriyat Dergisi kitabının yazarı İTİBAR – DERGİ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın