Kibar Taş Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı Pdf Kitap Özet İndir

Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı, kitabı Kibar Taş tarafından yazılmıitır. Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı, Kibar Taş tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı

Yazarı

Kibar Taş

Özeti

‘Ehl-i Beyt soyundan gelen ve Peygamberin aşiretinin ismi unutulmasın diye Kureyş mahlasını da kullanan Seyyid Mahmud-ı Kebir, bugünkü Tunceli/Dersim ve Gaziantep/Yukarı Kayabaşı Köyü kökenli Kureyşanlıların atasıdır. ‘, “Bugün Kureyşan Ocağı’nın tarihi geçmişi ve ataları Kureyş’in hayatı ile ilgili çok fazla ve birbiriyle uyuşmayan, hatta kendi içinde dahi çelişen rivayetler mevcuttur. Bu çalışmanın amacı da bütün bu anlatıları, mantık silsilesine ve tarihi bilgilere göre eleyip, bir düzen içinde sıralamak ve ocağın gerçek tarihini ortaya çıkarmaktır. “, “Kitapta, Kureyş’in hayatı, mensup olduğu aşiretin genel tarihi ve bu dervişten gelen Kureyşan Ocağı’nın tarihi hakkında verilen bilgilerin yanında, Kureyş ve Akşehir’deki Seyyid Mahmud Hayrani arasındaki tarihi bağa da değinilmiştir. Sonuçta, ileri sürülen iddiaların aksine Kureyş ve Seyyid Mahmud Hayrani’nin aynı kişiler olmadığı, aralarında sadece aşiret akrabalığı olduğu ortaya konulmuştur. “, “Yine bugün sıkça bahsedilen, ki Kureyş’e atalarından miras kalan ve Peygamberin isteğiyle yazıldığı söylenen “şecere”si de analiz edilmiştir. Nitekim asırlar boyu sonradan eklenen bilgiler nedeniyle anlaşılması zorlaşmış ve bu sebeple şimdiye kadar kimse tarafından analiz edilememiştir. Ayrıca bugün, bu “şecere”nin kendilerine ait olduğunu ileri süren kimi Derviş Beyaz/Gevr Ocağı mensuplarının bu iddialarının da gerçek olmadığı ortaya konulmuştur.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 11.03.2019’, ‘ISBN: 9786057501943’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 360’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 14 x 21 cm’

Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı Kitabının Yazarı Kimdir?

Orta Asya’dan Anadolu’ya Uzanan Köklü Tarih İle Kureyşan Ocağı kitabının yazarı Kibar Taş’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın