Mao Xianglin Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği Pdf Kitap Özet İndir

Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği, kitabı Mao Xianglin tarafından yazılmıitır. Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği, Mao Xianglin tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği

Yazarı

Mao Xianglin

Özeti

“Elinizdeki araştırma 20. yüzyılın büyük sosyalist liderlerinden Fidel Castro’nun tavsiyesi ile kitaplaştırılmış, Çin-Küba ortak projesi olarak İspanyolcaya çevrilmiş ve yayınlanmıştır. Fidel Castro bu kitabın Küba’nın sosyalist inşa çabalarında karşılaşmış olduğu sorunları yürekli bir şekilde değerlendirdiği ifadesini kullanmıştır. Yazar Mao, 20 yılını Küba araştırmalarına vermiş olan Marksist bir araştırmacıdır, uzun yıllar Küba’da kalmış ve sorunları yerinde incelemiş ve tartışmıştır. Yazara göre, Küba sosyalizm yolunda devam edecek ve onu daha da geliştirecektir; Küba Komünist Partisi’nin sosyalizmi inşa etme ve kalkınma/gelişme modelini güncelleştirmesinin amacı sosyalizmi pekiştirmek ve geliştirmektir. Günümüzde Küba yapmaya giriştiği reformlar için olumlu koşullar ve fırsatlara sahiptir. Diğer yandan Küba aynı zamanda ülke içinde olduğu kadar ülke dışında da çok sayıda meydan okumayla karşı karşıyadır. Küba gelişim modeli ve sosyalist ekonomide pazarın rolü üzerindeki geleneksel anlayışları Küba’nın koşullarına uygun bir biçimde aşmayı başarabilirse, ilerleme yolunda her geçen gün daha büyük bir adım atacaktır. Küba üzerindeki ekonomik ambargonun olumsuz etkileri, ABD’nin yıkıcı politik etkisi, kültürel ve kilise üzerinden sızma çabaları azımsanamaz. Küba ABD’nin bu güçlü baskıları altında, kendi ekonomik zorluklarını ve kalkınma sorununu çözebilirse dünya sosyalist hareketine çok önemli katkı ve deneyimler sağlayacaktır. Bizlerin ve dünya sosyalist akımının Küba pratiğinden öğreneceğimiz büyük dersler bulunuyor.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 01.03.2019’, ‘ISBN: 9786059914413’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 346’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’

Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği Kitabının Yazarı Kimdir?

Küba Sosyalizminin Yolu ve Geleceği kitabının yazarı Mao Xianglin’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın