Maviş Güneşer Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap) Pdf Kitap Özet İndir

Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap) Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap), kitabı Maviş Güneşer tarafından yazılmıitır. Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap) kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap), Maviş Güneşer tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap)

Yazarı

Maviş Güneşer

Özeti

‘1-Hewa Herbé Çanaqale’, ‘2-Hewaé Xelil Begi’, ‘3-Şüara Uşené Seydi’, ‘4-Şüara Fındıq Ağayi’, ‘5-Şüara Piluné Désimi’, ‘6-Hewaé Deré Laçi’, ‘7-Some-Nésome’, ‘8-Qeleme’, ‘ ‘, “Maviş Güneşer’in Ax de VAJİ isimli albümü Metin Kemal Kahraman düzenlemeleri ve 118 sayfalık kitapçığıyla yayınlandı. “, ‘ ‘, “2002 yılında beri Meyman, Çeveré Hazaru, Saé Moru, Oğul gibi Metin-Kemal Kahraman çalışmalarından sesini tanıdığımız Maviş Güneşer, Ax de VAJİ isimli yeni albümüyle ikinci solo albümünü yayınlamış olmaktadır. Maviş Güneşer ilk albümü Keje’yi 1999 yılında Sozdar sanatçı adıyla yayınlamıştır.”, ‘Metin-Kemal Kahraman düzenlemeleriyle, toplam 8 uzun eserin yer aldığı bu yeni albümde geleneksel Dersim ağıtlarından örnekler belli bir sistematik dahilinde anlaşılmaya ve icra edilmeye çalışılmıştır.’, ‘ ‘, ‘Sözlü gelenekte ağıtlar sadece bir acının dışa vurumu değildir. Aynı zamanda toplumsal hafızaya kayıt düşmenin en sahici yöntemidir. ‘, ‘ ‘, ‘”Dersim Politik Ağıtları” alt başlığıyla yayınlanan bu albümde de son 100 yılda devletle olan çatışmalarda veya devletler arası savaşlarda ölmüş kişilere yakılan ağıtlar yer almaktadır. Bu yaklaşımla I. Dünya Savaşından başlayarak son 100 yıllık Dersim politik tarihi ağıtlar üzerinden okunmaya çalışılmıştır.’, ‘ ‘, ‘Albümde I. Dünya Savaşının farklı cepheleri olarak bir Çanakkale Savaşı ağıdı, bir de Osmanlı-Rus Harbi ağıdı vardır. Bunun dışında 1937-38 katliamına ilişkin dört ağıt, 94 Köy boşaltmalar sürecine ve Munzur barajlarına karşı da birer ağıt yer almaktadır. ‘, ‘ ‘, ‘Albüm, müzikal temsili yanında ağıtlardan hareketle özet bir tarih okuması da yapmakta 118 sayfalık kitapçığıyla bunu dinleyicilerine sunmaktadır.’

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 01.03.2019’, ‘Barkod: 8697437330255’, ‘Dil: TÜRKÇE’

Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap) Kitabının Yazarı Kimdir?

Maviş Güneşer – Ax De Vaji / Dersim Politik Ağıtları (CD+Kitap) kitabının yazarı Maviş Güneşer’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın