joker tattoo

Muhammet Raşit Akpınar Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi Pdf

Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi, kitabı Muhammet Raşit Akpınar tarafından yazılmıitır. Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi, Muhammet Raşit Akpınar tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi

Yazarı

Muhammet Raşit Akpınar

Özeti

“Modernitenin İslam tefekkür tarihinde güçlü bir tahakküm alanı tesis etmeye başladığı bir dönemde, geleneksel ilim ve hukuk anlayışına sadık bir biçimde fıkhî meselelerin temellendirilmesi hususunda çaba sarf eden Muhammed Enver Şah el-Kevserî, İslam hukuk geleneğinin savunucusu olarak öne çıkan Hindistanlı bir âlimdir. Kırk yılı aşkın eğitim ve öğretim hayatı boyunca dinî-hukukî metinlerin anlaşılması üzerine mesai harcamış, norm-amaç ilişkisini tespit etmeye çalışmış, bağlı bulunduğu Hanefî mezhebinin temel tezlerini teyid edecek nitelikte küllî kaideler vazetmiş olan Keşmîrî’nin çalışmaları, özgün tahkik ve tespitler içermesi yönüyle İslam hukuk birikimine önemli katkılar sağlayacak düzeydedir. Keşmîrî’nin hukuk düşüncesinin ortaya konması, 19. ve 20. yüzyılda entelektüel anlamda büyük bir dönüşümün yaşandığı Hint alt-kıtasının hukukî birikimine ışık tutması açısından da kıymet arz etmektedir.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 25.03.2019’, ‘ISBN: 9789755748917’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 460’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi Kitabının Yazarı Kimdir?

Keşmiri’nin Hukuk Düşüncesi kitabının yazarı Muhammet Raşit Akpınar’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın