Mustafa Özgen İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı Pdf Kitap Özet İndir

İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı, kitabı Mustafa Özgen tarafından yazılmıitır. İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı, Mustafa Özgen tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı

Yazarı

Mustafa Özgen

Özeti

“Hz. Peygamber’in her yüz yılın başında İslam Dini’nde yenileme yapacak birinin geleceğini bildiren hadisi, “tecdîd” kelimesinin bu günkü manasını kazanmasında en büyük paya sahiptir. Aslında Hz. Peygamber, o hadisinde ileride bazı meselelerin ortaya çıkacağına fakat onların ehil kişiler tarafından çözüleceğine işaret ettiği gibi yenilenmenin bir tahrif ve başkalaşım değil, bir kimlik ve hüviyet doğrulaması olduğunu tembihlemişti. Kendine vâris olacak müceddidin İslam birliğini koruyan, dinin asıl prensiplerini sahiplenen, Ümmeti yabancılara benzemekten ve onların ümmet kimliğini ortadan kaldıracak bid’atlerden uzaklaştıran, Müslümanlara nefret yerine, muhabbet aşılayan ve korku yerine emniyet getiren bir zat olacağına işaret etmişti.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 10.05.2019’, ‘ISBN: 9786057600134’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 212’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21.5 cm’

İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı Kitabının Yazarı Kimdir?

İmam-ı Rabbani’nin Hayatı ve Tecdid Algısı kitabının yazarı Mustafa Özgen’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın