joker tattoo

Nazım Hikmet Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar Pdf

Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar, kitabı Nazım Hikmet tarafından yazılmıitır. Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar, Nazım Hikmet tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar

Yazarı

Nazım Hikmet

Özeti

‘Mektuplarını yayınladığımdan ötürü Nâzım Hikmet’ten af dilemek istiyorum. Biliyorum ki Bursa Cezaevinde Vâlâ’ya, bana bu mektupları yazarken bir gün yayınlanacaklarını aklına hiç getirmedi. Karşısında yalnız biz dostlarını gördü ve yazacaklarını kendi sansüründen geçirmeyi gereksiz sayarak zaman zaman duygularını bütün çıplaklığıyla anlatmayı sakıncasız buldu. Şimdi ben, onun, bize açtığı iç dünyasının kapılarından kalabalıkları içeri sokarken, kendimi kendime karşı ancak onun artık tüm varlığıyla kalabalıkların malı olduğunu düşünerek savunuyorum. Eğer, Moskova’da kurulacak yerde “Nâzım Hikmet Arşivi” Türkiye’de kurulsaydı, mektupları sorumlulara teslim edecektim. Vâ-Nû’nun da arzusu buydu. Fakat müzesi, arşivi bir yana, vasiyet ettiği halde onu hâlâ Moskova mezarlığından alıp Anadolu topraklarına gömmek görevini yerine getiremedik. Bu duruma göre ben, kendi payıma düşen görevi yapmak, yani, onun hayatının bir bölümünü, önemli bir bölümünü yansıtan belgeleri sürgit karanlıkta bırakmamak, henüz yaşamaktayken sorumluluğum altında yayınlanmalarını sağlamak istedim.’, ‘Müzehher Vâ-Nû (1986)’, “Not:Bu mektuplar ve bu kitabın tüm hakları Müzehher Vâ-Nû tarafından Nâzım Hikmet Vakfı’na bağışlanmıştır.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 01.03.1998’, ‘ISBN: 9780000048479’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 272’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 19.5 cm’

Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar Kitabının Yazarı Kimdir?

Bursa Cezaevinden Va-Nü’lara Mektuplar kitabının yazarı Nazım Hikmet’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın