Nermin Ergenekon Doğu Sineması Pdf Kitap Özet İndir

Doğu Sineması Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Doğu Sineması, kitabı Nermin Ergenekon tarafından yazılmıitır. Doğu Sineması kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Doğu Sineması, Nermin Ergenekon tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Doğu Sineması

Yazarı

Nermin Ergenekon

Özeti

“Nermin Ergenekon, ”Doğu Sineması” ve ”Kar Yolcuları” başlıklı iki uzun öykü içeren kitabında gerçekçi bir anlatımla, okuru, doğup büyüdüğü topraklara, Erzurum ve civarına götürüyor.”, “Kitaba adını veren ilk öykü, yedinci sanatın, bir kenti ve insanlarını nasıl etkileyip değiştirdiğini, 1930’lardan 1970’lere kadar her kesimden Erzurumlunun yaşamında derin izler bırakmış olan bir sinema salonu üzerinden anlatıyor. Memuru, askeri, subayı, esnafı faytoncuyu buluşturan Doğu Sineması’yla birlikte, başından kasketini ihmal etmeyen, parlak süvari çizmeleriyle tanınan, heybetli Sinemacı Refik debeliriyor karşımızda.”, “İkinci öykü ”Kar Yolcuları”, Sarıkamış faciasını, Allahuekber Dağları’nda donarak ölen on binlerce Mehmetçik’i, civar köylerden birinin gerçekleri eşliğinde taşıyor sayfalara. Başköy’den savaşa gidenler ve geride bıraktıkları, içeriden bakılarak, buz gibi yakıcı bir anlatımla geliyor karşımıza.”, “Nermin Ergenekon’un öyküleri, toplumcu-gerçekçi edebiyatımıza yeni ve zengin bir katkı niteliğinde.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 30.04.2019’, ‘ISBN: 9786058070875’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 74’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 19.5 cm’

Doğu Sineması Kitabının Yazarı Kimdir?

Doğu Sineması kitabının yazarı Nermin Ergenekon’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın