joker tattoo

NESİN YAYINEVİ 2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi Pdf

2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi, kitabı NESİN YAYINEVİ tarafından yazılmıitır. 2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi, NESİN YAYINEVİ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi

Yazarı

NESİN YAYINEVİ

Özeti

‘Yedi yıldır yayımladığımız Nesin Vakfı Duvar Takvimi`ne gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ederiz.’, ‘Takvimin ön sayfası size bir bakışta günü, haftayı, ayı hatırlatacak, yılın kaçıncı günü, haftası, ayında olduğunuzu gösterirken diğer destekleyici zaman bilgilerini de öğrenebilecek, ayın hangi evrede olduğunu kolayca görebileceksiniz.’, ‘Her yaprakta diğer takvim sistemlerine de yer verilmiştir. Ay döngüsünü temel alan Hicri takvim öncelikle dini günleri göstermesi bakımından önemini sürdürüyor. Güneş döngüsünü temel alan Rumi takvim 13 günlük farkla şu an kullandığımız takvimle çakışıyor. Rumi takvimin zaten birkaçı hariç güncel takvimle aynı olan ay adları yerine Anadolu`da kullanılagelmiş ama unutulmaya yüz tutan 12 aylık halk takvimi ay adlarını da kullandık.’, ‘Öte yandan yılı yaz (Hızır) ve kış (Kasım) olarak ikiye ayıran, yine güneş döngüsünü izleyen halk takvimi sistemini de takvim yapraklarına ekledik. Bu takvimlerin günleri meteorolojik olaylar ve tarımsal etkinliklerle yakından ilintili. ‘, ‘Günü geldikçe resmî ve dini tatilleri, özel gün ve haftaları da takvim yapraklarında bulacaksınız. Tabii Aziz Nesin`in seçilmiş sözleri, şiirleri ve hayatından kesitleri de. Üstelik “arkası yarın” halinde en güzel Aziz Nesin öykülerini de okuma fırsatınız olacak.’

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 08.11.2018’, ‘Barkod: 2789010017182’

2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi Kitabının Yazarı Kimdir?

2019 Nesin Vakfı Duvar Takvimi kitabının yazarı NESİN YAYINEVİ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın