Nikola Tesla İcatlarım Pdf Kitap Özet İndir

İcatlarım Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

İcatlarım, kitabı Nikola Tesla tarafından yazılmıitır. İcatlarım kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
İcatlarım, Nikola Tesla tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

İcatlarım

Yazarı

Nikola Tesla

Özeti

‘Döneminin çok ilerisinde olan Tesla, dünyayı kökten değiştirecek icatlara imza atarak dünya tarihine yön verdi. En önemli buluşu olarak görülen “Elektriğin kablosuz olarak taşınabileceği” fikrini Londra fuarını aydınlatarak ispatladı. Bugün bilinen tüm iletişim sistemlerinin, uzay teknolojilerinin ve kablosuz iletişimin temelini attı. ‘, ‘Edison için çalıştığı dönemde verimsiz çalışan motor ve jeneratörleri düzeltirse, kendisini 50.000$’la ödüllendirileceği söylenmişti. Tesla, istenileni yerine getirdi. Sıra hak ettiği ödülü almaya gelmişti. Ancak Edison, “Bu vaat, Amerikan kültüründe bir mizahtır” dedi. Tesla, duydukları karşısında bir hayli sinirlenmişti. Evet, afalladı; ama kendine çok çabuk geldi ve istifa etti. Colorado Springs’te kendi laboratuvarını kurdu.’, ‘Geliştirdiği alternatif akımla çalışan elektrikli aletler, Edison’un DC sistemini dahi yıkıp geçmişti. Amacı dünya genelinde ücretsiz kablosuz elektrik sağlamaktı. Bu süreç, Tesla ve Edison’un dünya bilim tarihine “Akım Savaşları” olarak geçecekti.’, “Tesla’nın kaleme aldığı bu eseriyle Tesla’nın gözünden dünyayı keşfetme fırsatı elde edeceksiniz.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 13.03.2019’, ‘ISBN: 9786057608147’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 144’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.7 x 21 cm’

İcatlarım Kitabının Yazarı Kimdir?

İcatlarım kitabının yazarı Nikola Tesla’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın