Nurcan Şen Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme Pdf Kitap Özet İndir

Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme, kitabı Nurcan Şen tarafından yazılmıitır. Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme, Nurcan Şen tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme

Yazarı

Nurcan Şen

Özeti

“Elinizdeki bu kitap; İstanbul Dârülfünûn’da iki yıllık bir edebiyat eğitimi alan, Kuleli Askeri Lisesi’nde şiir kaleme aldığı yıllarda İstanbul ve Harbiye’nin işgaline yakından tanık olan, İzmir’in işgalini de duyan, kendisi ve ülkesinin varlığının tehlikeye düştüğünü görünce çetin bir yolculuğun ardından İstanbul’dan Anadolu’ya geçerken zorlu şartlarda hatıralarını yazmaya devam eden, Anadolu’daki Kurtuluş Savaşı’na katılan, bu savaşta yaralanan, tedavi gördükten sonra hem tekrar cepheye dönen hem de şiirler yazan, daha sonra ise Anadolu’nun çeşitli yerlerinde muvazzaf olarak görev yapan Cevat Kâzım Tunç’un hayatını ortaya koymakta ve on üç şiir kitabı, iki romanı, iki tiyatro eseri ve bir hatıratını incelemektedir.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 07.05.2019’, ‘ISBN: 9786052030356’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 794’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt’, ‘Boyut: 14 x 21 cm’

Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme Kitabının Yazarı Kimdir?

Cevat Kazım Tunç’un Hayatı ve Eserleri Üzerine Bir İnceleme kitabının yazarı Nurcan Şen’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın