joker tattoo

OKYANUS YAYINLARI Mısır’ın Ölüler Kitabı Gün Işığına Çıkma Kitabı Pdf

Mısır’ın Ölüler Kitabı
Gün Işığına Çıkma Kitabı Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Mısır’ın Ölüler Kitabı
Gün Işığına Çıkma Kitabı, kitabı OKYANUS YAYINLARI tarafından yazılmıitır. Mısır’ın Ölüler Kitabı
Gün Işığına Çıkma Kitabı kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Mısır’ın Ölüler Kitabı
Gün Işığına Çıkma Kitabı, OKYANUS YAYINLARI tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Mısır’ın Ölüler Kitabı
Gün Işığına Çıkma Kitabı

Yazarı

OKYANUS YAYINLARI

Özeti

“Eski Mısır Dili’nden (Kopt Dili) yapılan çevirisinde adı “Güne Çıkış Kitabı” ya da “Acil Aydınlık Kitabı” anlamına gelen Mısır’ın Ölüler Kitabı; ölen kişilerin piramit, tabut veya mezarları içine bırakılan papirüsler üzerine yazılmış metinlerdir.”, ‘ ‘, “Bu yazılarda “Ölümden sonra ne var?”, “Öte dünya nedir?”, “Öldükten sonra bize ne olur?” gibi sorulara yanıt verilir. Nil Nehri boyunca uzanan Antik Mısır Uygarlığı’nda kişinin ölümden sonra varacağı son kutlu hedefi; batı ufkunun ardında bir yerde yemyeşil ve bereketli bir yer olan Sazlık Tarlaları’na ya da diğer adıyla Huzur Tarlaları’na (Sonsuz Yaşam) ulaşmaktı.”, ‘ ‘, “Bu kitapta yazılı duaların, tılsımların, telkinlerin amacı; ölen kişiye yol göstermek, ölen kişinin Araf’ta Osiris’in gözetiminde kırk iki yargıç tarafından sorguya çekilirken şaşırmaması, yanılmaması, uygun yanıtlar vererek ölümsüzlük yolunda geri kalmamayı başarması için ona yardımcı olmaktır. Bu sihirli formülleri ölünün yakınları ve din görevlileri gömme töreninde yüksek sesle okurken, ölünün de onları duyacağına ve doğru yolu bulacağına ve öte dünyada ikinci kez yaşarken mutlu olacağına inanılıyordu. Bu güne dek bulunmuş bu tür kadim metinler içinde en önemlilerinden biri olan bu metinlerdeki zengin bilgiler, eski büyük bir uygarlığın ezoterik yönünü simgelerle anlatan olağanüstü bir birikimi içinde barındırmakta ve insanlığı yönlendiren inanç ve düşüncelerin bin yıllar boyunca gelişimine ışık tutmaktadır.”

Teknik Bilgileri

‘Derleyici: A. Cengiz Büker’, ‘Yayın Tarihi: 08.04.2019’, ‘ISBN: 9786059542326’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 240’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 15.5 x 22.5 cm’

Mısır’ın Ölüler Kitabı
Gün Işığına Çıkma Kitabı Kitabının Yazarı Kimdir?

Mısır’ın Ölüler Kitabı
Gün Işığına Çıkma Kitabı kitabının yazarı OKYANUS YAYINLARI’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın