Owen Worth Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü Pdf Kitap Özet İndir

Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü, kitabı Owen Worth tarafından yazılmıitır. Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü, Owen Worth tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü

Yazarı

Owen Worth

Özeti

“Kasım 1999da Seattle’da ‘küreselleşme karşıtı hareket’ ile ilişkilendirilen ilk protestolar ortaya çıktı ve kısa süre sonra neoliberal kapitalizme karşı küresel direnişin başlangıç noktası olarak anılmaya başlandı. Başlardaki iyimserliğe rağmen ilerleyen yıllarda neoliberalizme tutarlı bir alternatif oluşxadturma işinde çok az ilerleme görüldü ve son kredi krizinden sonra bu başarısızlığın pahalıya mal olduğu anlaşıldı. 2008’de ‘krize’ girmiş görünen neoliberal hegemonya sonrasında yeni bir ‘kemer sıkma çağı’ maskesiyle kendisini yeniden onarmayı başardı.”, ‘ ‘, “Owen Worth, bu kitapta, neoliberalizme karşı direxadnişin çeşitliliğini- ilerici, milliyetçi ve din temelli-mercek altına alıyor ve geleneksel ‘sol kanatla’ birlikte gerici alternatiflerin de küreselleşmeye karşı tutarlı bir temel oluşturabileceklerini ileri sürüyor. Occupy hareketinin eksiklerinden Radikal İslam’ın yükselişine, Batı Avrupa’da aşırı sağın yeniden ivme kazanmasına ve ABD’de Çay Partisi’nin şaşırtıcı etkisine kadar uzanan değerlendirmeleriyle Worth, ilerici bir mücadele geliştirmenin mümkün olduğunu ama bunun tek ve zorunlu alternatif olmadığını gösteriyor.”

Teknik Bilgileri

‘Çevirmen: Nilgün Güngör’, ‘Yayın Tarihi: 13.03.2019’, ‘ISBN: 9786058117167’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 224’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü Kitabının Yazarı Kimdir?

Kemer Sıkma Çağında Direniş Milliyetçilik, Solun Başarısızlığı ve Tanrının Dönüşü kitabının yazarı Owen Worth’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın