Patricia S. Churchland Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni Pdf Kitap Özet İndir

Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni, kitabı Patricia S. Churchland tarafından yazılmıitır. Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni, Patricia S. Churchland tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni

Yazarı

Patricia S. Churchland

Özeti

‘PEN/E.O. Wilson Bilim Yazını Ödülü finalisti olan Vicdan, tüm sosyal hayvanların neden ahlaki sistemlere sahip olduğunu ve bu sistemlerin nasıl oluştuğunu araştırıyor. Ünlü nörobilimci ve nörofelsefeci Profesör Patricia S. Churchland, beyinlerimizin nasıl bağ oluşturacak ve çocuklara özen gösterecek şekilde yapılandırıldığını aydınlattığı ve aynı zamanda ahlak dışı psikopatların neden ortaya çıkabileceğini araştırdığı bu kitabında nörobilim, genetik ve fiziksel çevrenin etkilerini bir araya getiriyor.’, ‘ ‘, ‘Vicdanımızı ve ahlakımızı genel olarak nörobiyolojik terimlerle tanımlayan kitap, bu gelişmiş sosyal doğamızın bazal gangliyonlarımız ile yönetici frontal korteksimiz arasındaki karmaşık etkileşimi içerdiğini gözler önüne seriyor. Churchland ayrıca kitabın ikinci yarısında, ahlakın nesiller boyunca nasıl aktarıldığını ve neden tüm toplumların temeli haline geldiğini anlamak için felsefe tartışmalarını masaya yatırarak, Sokrates’ten Bertrand Russell’a kadar 2500 yıllık felsefe geleneğini güncel nörobilimsel bulgular ışığında gözden geçiriyor.’, ‘ ‘, ‘ ‘, “Nörofelsefenin öncüsü kabul edilen , 1984 yılından bu yana University of California San Diego’da öğretim üyesidir”

Teknik Bilgileri

‘Çevirmen: Mehmet Doğan’, ‘Yayın Tarihi: 23.08.2021’, ‘ISBN: 9786057685872’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 245’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 20 cm’

Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni Kitabının Yazarı Kimdir?

Vicdan:Ahlaki Sezginin Kökeni kitabının yazarı Patricia S. Churchland’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın