Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar Yunus Emre ve Aşk Felsefesi Pdf Kitap Özet İndir

Yunus Emre ve Aşk Felsefesi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Yunus Emre ve Aşk Felsefesi, kitabı Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar tarafından yazılmıitır. Yunus Emre ve Aşk Felsefesi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Yunus Emre ve Aşk Felsefesi, Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Yunus Emre ve Aşk Felsefesi

Yazarı

Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar

Özeti

‘”Işk imâmdur bize gönül cemâat’, ‘Dost yüzi kıbledür daimdür salât”‘, ‘ ‘, “Yunus Emre’nin şiirlerinde aşk, onun dünya görüşünü şekillendiren merkezi bir unsur olarak karşımıza çıkar. Bu merkezi unsur Yunus Emre’nin felsefesinin tam anlamıyla bir insan felsefesi olduğunu ortaya koyar. Bu çalışmada Yunus’un insana bakışı ile karşılaştırmalı olarak ele alınan hümanizm, personalizm ve egzistansiyalizm akımları aşk kavramı çerçevesinde okura sunulmaktadır. Aşk yolunda giden kamil insan portresiyle evrensel mahiyetteki ideal insan portresi arasında paralellikler vurgulanmaktadır. Yunus Emre, bizzat hayatıyla kâmil ve ideal insanın oluşumuna dair örneklikler sergilemiştir. Çağımız düşünürleri, gerçek bir insaniyetçilik arayışı söz konusu olduğunda, Yunus’un gün geçtikçe değeri artan öğretilerine başvurmaya muhtaçtır.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 28.07.2021’, ‘ISBN: 9789755748436’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 168’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Yunus Emre ve Aşk Felsefesi Kitabının Yazarı Kimdir?

Yunus Emre ve Aşk Felsefesi kitabının yazarı Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın