Seid Veroj Vir u Ware Ma Pdf Kitap Özet İndir

Vir u Ware Ma Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Vir u Ware Ma, kitabı Seid Veroj tarafından yazılmıitır. Vir u Ware Ma kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Vir u Ware Ma, Seid Veroj tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Vir u Ware Ma

Yazarı

Seid Veroj

Özeti

‘Derheqê kultur û tarîxê mîrnişinîya Mîrdasîyan de yew ceribnayîşê destpêkerdişî yo. Bi kemaneye bo zî, ena xebata verê destê şima, seba ke biney roşnayîye bidewo tarîx û kulturê war û welatê ma, ameya amadekerdiş. Çimkî ca û welatê ma, tarîx de zaf qewm û medenîyetan rê bîyo ware. Hema zî hiş û vîrê şarê ma de, binê erdî û serê erdî de, kerre û tehtandê welatê ma sero şopê enî medenîyetan vinî nêbîyê. Ma biney şope biçarnê, biaşanê, bigeyrê cê, goşdarîya şarê mintiqa bikê û bala xo bidê folklorê înan, zaf çiyê balkêşî vejiyenê meydan.’, ‘VÎR Û WARÊ MA, seba pêhesnayîş û vînayîşê çime û kultirê welatê ma, lîlikêk nayo ma çiman ver. Ma, eno tarîx û kultir ra nesilyayî û ameyê resayê ewro’, ‘ ‘, “Vîr û Warê Ma, Mirdasi Beyliği’nin kultürü ve tarihi hakında bir başlangıç denemesi mahiyetindedir. Elinizdeki bu çalışma, bütün eksiklikleriyle birlikte, halkımızın ve ülkemizin tarihine ve kültürüne az da olsa bir ışık tutabilmişse amacına ulaşmış sayılır. Çünkü ülkemiz ve yaşadığımız bölge, tarihte birçok medeniyete yurtluk etmiştir. Yaşadığımız topraklarda halkımızın anılarında ve hafızasında, yeraltında ve yerüstündeki anıtlarda, taşlara ve kitabelere islenmiş olan bu izler halen kaybolmamış. Biraz bu izleri sürdürdüğümüzde, araştırdığımızda, bölge halkını dinlediğimizde ve folklorik yaşamını incelediğimizde çok ilginç bulgulara rastlarız. Vîr û Warê Ma, kadim bir geçmişe sahip olan ülkemizin zengin kültürel kaynaklarını görmemizi sağlayacak bir ayna tutmuştur bize. işte biz, bu zengin tarih ve kültürden sözülerek bugünlere ulaşmışız”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 08.03.2019’, ‘ISBN: 9786056862038’, ‘Dil: KÜRTÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 224’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

Vir u Ware Ma Kitabının Yazarı Kimdir?

Vir u Ware Ma kitabının yazarı Seid Veroj’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın