Serkan Seyhan 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi Pdf Kitap Özet İndir

4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi, kitabı Serkan Seyhan tarafından yazılmıitır. 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi, Serkan Seyhan tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi

Yazarı

Serkan Seyhan

Özeti

“amu ihale hukukunun kendine has nitelikleri ve idari fonksiyonun sürekliliğinin sağlanması amacıyla yasama organı, ihalelerin idari ve yargısal denetimine ilişkin olağan düzenden ayrı ve sıkı usul kuralları getirmiştir. İhalelerin denetimine yönelik yapılan başvurularda usul kurallarına hakim olunmadığında ciddi hak kayıpları yaşanabilecektir. Kamu İhale Kurulu’nca verilen pek çok kararda yapılan başvuruların usul yönünden reddedildiği de gözlemlenmektedir. Ayrıca, doğru sonuca ulaşmak için 4734 s. Kanun, ilgili yönetmelik ve Kurul kararlarını incelemek her zaman yeterli olmamaktadır. Danıştay tarafından oluşturulmuş ve Yönetmelik hükümleri ile Kurul kararlarına adeta taban tabana zıt nitelikte olan kimi içtihatlar gözden kaçırıldığında hatalı hukuki sonuçlara varılması muhtemeldir. Bu nedenle çalışmada kamu ihalelerinin idari ve yargısal denetimi, Kurul ve Danıştay kararları ışığında detaylıca, kararlar arası farklılıklar da özellikle belirtilerek açıklanmaya çalışılmıştır. Tüm bu hususlar ışığında çalışmanın okuyucuya yararlı olabileceği inancındayız.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 04.05.2019’, ‘ISBN: 9786057622594’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 314’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt’, ‘Boyut: 16 x 23.5 cm’

4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi Kitabının Yazarı Kimdir?

4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Kapsamındaki İhalelerin İdari ve Yargısal Denetimi kitabının yazarı Serkan Seyhan’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın