joker tattoo

Sevim Dabağ İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç Pdf

İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç, kitabı Sevim Dabağ tarafından yazılmıitır. İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç, Sevim Dabağ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç

Yazarı

Sevim Dabağ

Özeti

“İstiklal Savaşı’nın mali kahramanı, Atatürk’ün Maliye Bakanı Hasan Fehmi Ataç, Milli Ordu’nun kurulmasında büyük katkı ve çaba gösterir. Cumhuriyetin kurulması ve kurumlaşması sürecinde önemli görevler üstlenir. Savaş yıllarında Maliye’nin düzene girmesinde etkin olur. Maliye Bakanlığı döneminde devlet gelirlerinin azlığına rağmen ordunun tüm ihtiyacını karşılar. Orduya kaynak bulur. Doğu ve Batı cepheleri için iki ayrı ordu defterdarlığı kurarak, subay maaşlarının düzenli ödenmesini ve masraflarının belgelendirilmesini sağlar. Büyük Taarruz’un mali kaynaklarını bulup organize eder ve gerekli yerlere ulaştırır. Bu başarısından dolayı TBMM tarafından yeşil ve kırmızı şeritli İstiklal Madalyası ile ödüllendirilir.”, ‘ ‘, “Gümüşhane’den sekiz dönem CHP milletvekili seçilen Hasan Fehmi Ataç, Mustafa Kemal’in aldığı bazı kararlarda danıştığı önemli isimdir. Torunu Uluhan Ataç, dedesi Hasan Fehmi Ataç ile ilgili aile içinde konuşulan şu sözleri aktarır: ”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 10.04.2019’, ‘ISBN: 9789752466241’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 256’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 21 cm’

İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç Kitabının Yazarı Kimdir?

İstiklal Savaşı’nın Mali Kahramanı Hasan Fehmi Ataç kitabının yazarı Sevim Dabağ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın