ŞİAR DERGİ Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019 Pdf Kitap Özet İndir

Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019 Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019, kitabı ŞİAR DERGİ tarafından yazılmıitır. Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019 kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019, ŞİAR DERGİ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019

Yazarı

ŞİAR DERGİ

Özeti

‘Yeni kapak tasarımıyla dikkat çeken Şiar dergisi, mart-nisan sayısında “Roman ve…” dosyasıyla raflardaki yerini aldı. Giriş yazısında “Kanonik olmayan bir türü neyle, hangi kelimelerle tanımlayabilirdik? Her şey romandır veya roman her kılığa bürünebilir. Her roman gibi her romancı da ayrı bir tanıma, tahlile ihtiyaç duyar. Bu sebeple “Roman ve…” diyerek başlığın devamını dosya yazarlarımıza ve okurlarımıza bıraktık.” diyen derginin dosya kapsamında yer alan yazarları ve yazıları şöyle: Mustafa Özçelik, Yunus Emre Romanları Üzerine Bir Değerlendirme; Alaattin Karaca, Fahim Bey ve Biz’e Dair; Hakkı Özdemir, , , , , ,’, ‘Şiir sayfaları yine okuyucular için titizlikle seçilmiş şiirlerden oluşuyor. Bu sayıdaki şairler;’, ‘Mutasavvıf Şairler köşesinde her sayıda olduğu gibi mutasavvıf bir şairin hayatını şiirlerinden örneklerle anlatan , şahsına münhasır şairane üslubuyla bu sayıda ehl-i melâmet bir Mevlevî dervişi olan Fasih Ahmed Dede efendiyi anlatmış.’, ‘Deneme türünde ve bu sayının yazarları.’, ‘ı’nın kaleme aldığı yazısını bir solukta okunacak cinsten.’, ‘Öykü sayfalarında ise, iddialı öyküler var. Bu sayının öykücüleri; ve’, ‘Kitap tanıtımlarının bulunduğu “Sarraf” köşesinde ; Handan Acar’ın “Açık Unutulmuş Mikrofonlar” ve Ali Ural’ın “Ay Tiradı” isimli eserlerini tahlil etmiş.’, ‘Dağarcık köşesinde“O-Ö. derginin musahhihlerinden unutulan güzide kelimeleri gün ışığına çıkarmaya devam ediyor.’, ‘Sayfa sayısını 88’e çıkaran Şiar dergisinin 21. sayısı, dolu içeriğiyle yine kendisinden oldukça söz ettireceğe benziyor.’

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 13.03.2019’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’

Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019 Kitabının Yazarı Kimdir?

Şiar Dergisi Sayı:21 Mart-Nisan 2019 kitabının yazarı ŞİAR DERGİ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın