Stefan Zweig Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) Pdf Kitap Özet İndir

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin), kitabı Stefan Zweig tarafından yazılmıitır. Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Satranç (Cep Boy) (Tam Metin), Stefan Zweig tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin)

Yazarı

Stefan Zweig

Özeti

‘Stefan Zweig, göç diyarı olan Brezilya’da “Satranç”ı bir gemi ve ‘seçilmiş’ yolcuları üzerinden; düzenin karmaşayı, bugünün geçmişi nasıl taşıdığını aklın sınırlarını zorlayan dönemin gerçekliğiyle anlatıyor. Cehaletin içinde dehânın çizgilerini Czentovic’te, sessiz kalınan acizliği Doktor B.’nin aklın soyut düzleminde oynadığı satrancında buluyoruz.’, ‘”Satrancın mantığının özünde, iki farklı beyinde geliştirilmiş stratejilerin çarpışması vardır. Bu akıl savaşlarında siyah, beyazın nasıl bir hamle yapacağından habersizdir, siyah beyazın hamlesini tahmin etmeye ve ona karşı savunma geliştirmeye çalışır. Bu sırada beyaz da siyahın gizli niyetlerini tahmin etmeye ve onları karşılamaya çalışır.”‘, ‘ ‘, “Karbon Kitaplar, Zweig’ın son novellası yı Almanca aslından Türkçeye çevirdi.”

Teknik Bilgileri

‘Çevirmen: Demet Yiğitbaş’, ‘Yayın Tarihi: 14.05.2019’, ‘ISBN: 9786057860569’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 72’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 10.5 x 15 cm’

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) Kitabının Yazarı Kimdir?

Satranç (Cep Boy) (Tam Metin) kitabının yazarı Stefan Zweig’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın