TEMRİN DERGİ Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021 Pdf Kitap Özet İndir

Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021 Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021, kitabı TEMRİN DERGİ tarafından yazılmıitır. Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021 kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021, TEMRİN DERGİ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021

Yazarı

TEMRİN DERGİ

Özeti

‘Temrin, 118.sayısını; Kazak edebiyatına hikâye, roman, oyun yazarı ve mütercim olarak önemli eserler kazandıran Şerhan Murtaza adına hazırlanan özel dosyasına ayırdı.’, ‘Aşur Özdemir, dosyaya iki yazısıyla katkı sağlıyor. Birinci yazısında, Murtaza’nın, edebiyat ve düşünce alanında verdiği eserlerin yanı sıra, üç kez milletvekili seçilerek siyaseten de ülkesine yaptığı hizmetlerin bilgisini sunuyor. Bu yazıda ayrıca, yazarın 1978 ve 2012 yılları arasında almış olduğu 7 adet önemli ödülün ayrıntılarını bulacaksınız. İkinci yazısında ise “ Kazak edebiyatında destansı bir başyapıt Şerxan Murtaza’nın qızıl jebe beşlemesi” başlığıyla kaleme aldığı kapsamlı bir inceleme metnini okuyacaksınız.’, ‘Şerhan Murtaza’nın romanları, biyografik taxadrihî belgeler sayılabilecek bir özellik taşımaktadır. Kazak aydınlanmasının gerçekleştiği dönemlere tanıklık eden bu önemli eserler, tarihî şahsiyetlerin yaşamlarına da ışık tutmaktadır. Ahmet Gökçimen, başlıklı yazısıyla Kazakistan’ın bir dönemini, tarihin hafızasından, okurlara aktarıyor.’, ‘Demira İbragim, yazarın son yıllarında hatıraları temelinde kaleme aldığı eserini, ” başlıklı incelemesiyle okurların istifadesine sunuyor.’, ‘Bakhytgul Kulzhanova, başlıklı makalesinde, akademisyen bir bakış açısıyla dile getirdiği önemli tespitlerini, Gonca Pehlivan çevirisiyle okuyacaksınız.’, ‘ ‘, ‘Selma Balikçi, “” başlıklı incelemesi, yazarın tiyatro alanındaki edebî ve fikrî yetkinliğini gösteren bir kaynak niteliği taşıyor.’, ‘Bu sayının yayın içeriği, Möldir İlgişeva’nın çevirisini yaptığı başlıklı derleme ile tamamlanıyor.’, ‘ ‘

Teknik Bilgileri

‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 23 x 22 cm’

Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021 Kitabının Yazarı Kimdir?

Temrin Aylık Edebiyat Dergisi Sayı:118 Ağustos 2021 kitabının yazarı TEMRİN DERGİ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın