Yar. Doç. Dr. Semin Töner Şen Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk Pdf Kitap Özet İndir

Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk, kitabı Yar. Doç. Dr. Semin Töner Şen tarafından yazılmıitır. Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk, Yar. Doç. Dr. Semin Töner Şen tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk

Yazarı

Yar. Doç. Dr. Semin Töner Şen

Özeti

“21. yüzyılla birlikte, internet de içine alan bilgi ve iletişim teknolojilerinin (ICT-BIT) gelişimi büyük bir hız kazanmış ve teknoloji günlük hayatımızın her alanına girerek, gerek kamu, gerek özel sektör, gerek bireysel olarak herkesin kullandığı ve ihtiyaç duyduğu, hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş ve genel anlamda teknolojiye olan bağımlılık giderek artmıştır. Teknoloji, bir yandan insanların hayatlarını kolaylaştırırken diğer yandan yeni bilinmezleri de beraberinde getirmiştir. Bilinmezler; tehdit ve zafiyetler bazı alanlarda risk yaratmaya başlamıştır. Dünya üzerinde mevcut, milyarlarca bilgisayar, cep telefonu gibi elektronik aletler ve bu teknolojik aletlerin birbirileriyle iletişimi ve etkileşimi için kullanılan yazılım ve donanımları ile sonsuz bir ağ ortamı sunan siber uzay (cyberspace) adı verilen yeni bir alan oluşturmaktadır. Siber uzay, ülke sınırlarının geçerliliklerini yitirdiği, egemenlik yetki alanlarını belirsizleştirdiği, alanların ve yetkilerin yeniden tanımlanmasına neden olan, bilgi akışının çok hızlı gerçekleştiği, teknoloji yoluyla iletişim çerçevesinde insanların bir birleriyle olan etkileşimlerini arttıran, henüz hukuki olarak tam anlamıyla düzenlenmemiş bir alanı ifade etmektedir. Siber uzayı, ‘gerçek’ bir düzenlemeye tabi tutma amacı ve etkisi ile dünya çapında çeşitli ulusal yasalar oluşturulmuş ve oluşturulmaktadır. Ancak, siber uzayın küresel karakteri göz önünde bulundurulduğunda, Uluslararası Hukuk, siber uzayla ilgili çeşitli konuları düzenlemek için daha uygun bir araç olarak karşımıza çıkmaktadır. Siber alanın düzenlemesi ile ilgili olarak Uluslararası Hukukun mevcut ve gelecekteki rolleri bu çalışma ile incelenmeye çalışılmaktadır.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 07.05.2021’, ‘ISBN: 9786257334983’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 295’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: 1. Hm. Kağıt’, ‘Boyut: 16 x 23.5 cm’

Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk Kitabının Yazarı Kimdir?

Siber Uzay ve Uluslararasi Hukuk kitabının yazarı Yar. Doç. Dr. Semin Töner Şen’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın