Yusuf Yavuzyılmaz Cabiri Pdf Kitap Özet İndir

Cabiri Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Cabiri, kitabı Yusuf Yavuzyılmaz tarafından yazılmıitır. Cabiri kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Cabiri, Yusuf Yavuzyılmaz tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Cabiri

Yazarı

Yusuf Yavuzyılmaz

Özeti

‘Cabiri, İslam Dünyasının çöküş döneminde yaşamıştır. ‘, “İslam ülkeleri bağımsızlık savaşları vermeye başlamışsa da ekonomik, askeri, bilim ve kültürel yönden Batı karşısında yenildiği bir dönemin aydınıdır. Bu durum, Cabiri’nin düşünceleri üzerinde derin bir etki bırakmıştır.Bunun üzerine Arap-İslam aklının yeniden yapılandırılması projesine girişir. “, ”, “Cabiri’nin amacı tarih boyunca Arap İslam kültürünün ürettiği düşünceleri incelemekten ziyade, bu düşünceleri üreten araçları (sosyal, kültürel ve siyasal) ortaya çıkarmaktadır. Bir düşüncenin oluşumunda sosyokültürel ve çevre faktörlerinin etkisi büyüktür. Bu yüzden akıl yapısını incelerken, bu yapının hangi kültürel ve coğrafi koşullarda oluştuğunu analiz etmek gerekir. “, ”, “Cabiri, Çağımızda Arap-İslam düşüncesinin yenilikçi damarının temsil etmektedir. Burada amaç Arap-İslam aklını köklü bir eleştiriden geçirerek yeni bir uyanış gerçekleştirmektir. Cabiri’yi bu arayışa yönelten etken, yaşadığı dönemde, İslam dünyasının içinde bulunduğu olumsuz durumdur.. O İslam düşüncesinin yükseliş dönemindeki dinamikleri yeniden canlandırmak istemektedir.”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 06.05.2019’, ‘ISBN: 9786057901446’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 142’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 19.5 cm’

Cabiri Kitabının Yazarı Kimdir?

Cabiri kitabının yazarı Yusuf Yavuzyılmaz’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın