Yusuf Yavuzyılmaz Gazali Pdf Kitap Özet İndir

Gazali Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Gazali, kitabı Yusuf Yavuzyılmaz tarafından yazılmıitır. Gazali kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Gazali, Yusuf Yavuzyılmaz tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Gazali

Yazarı

Yusuf Yavuzyılmaz

Özeti

‘Gazali yaşadığı dönemin en önemli İslam düşünürü olduğu şüphe götürmeyen bir gerçektir. O bir yandan Sünni anlayışın oluşumunda, diğer yandan da Selçuklu Devletinin kurucu ideolojisinin belirlenmesinde birincil derecede rol oynamış alim bir kişiliktir. ‘, ”, ‘Gazali, aynı zamanda İslam ilimlerinde ve felsefede derinlikli bir donanımına sahiptir. Öyle ki, çeşitli konularda getirdiği bakış açısı, kendisinden sonraki İslam düşüncesini etkilemeye devam etmiştir. Bu anlamda Onu İslam düşüncesi açısından kurucu metinler oluşturan bir aydın olarak değerlendirebiliriz. ‘, ”, “Gazali’yi tanımak; günümüz dünyasının aktüel problemlerinin anlaşılmasında ve Müslümanların zihin yapılarının oluşmasında önemli bir rol oynayacak ve hiç şüphesiz Müslümanların çeşitli konular karşısındaki reflekslerini de açıklayıcı olacaktır. ”

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 06.05.2019’, ‘ISBN: 9786057901422’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Sayfa Sayısı: 159’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 13.5 x 19.5 cm’

Gazali Kitabının Yazarı Kimdir?

Gazali kitabının yazarı Yusuf Yavuzyılmaz’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın