joker tattoo

YÜZAKI-DERGİ Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018 Pdf

Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018 Epub Pdf Kitap Özet Mobi Txt İndir

Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018, kitabı YÜZAKI-DERGİ tarafından yazılmıitır. Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018 kitabını Pdf İndirin veya Çevrimiçi Okuyun.
Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018, YÜZAKI-DERGİ tarafından hazırlanan PDF kitabı ePUB, PDF veya MOBI e-Kitaplarında Çevrimiçi Oku veya Ücretsiz İndir. Yayınlanan bu kitap, bilim kurgu, kurgu kitaplarında hemen popüler ve eleştirel beğeni topladı.

Kitap Hakkında Bilgiler

Kitabın Adı

Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018

Yazarı

YÜZAKI-DERGİ

Özeti

‘Gerçek Saâdet’, ‘O’NUN İZİNDE…’, ’19 Kasım 2018 Mevlid Kandili.’, ‘Peygamber Efendimiz’in doğumunu, artık Mevlid-i Nebî Haftası başlığı altında ve kamerî takvim ile tes’îd ve tebrik etmekteyiz.’, ‘Peygamberimiz;’, ‘•Âlemlere rahmet…’, ‘•Sirâc-ı münîr…’, ‘•Raûf ve rahîm…’, ‘•Üsve-i hasene…’, ‘O’na bizi götürecek yol ise;’, ‘TAKVÂ YOLU, RAHMET YOLU…’, ‘Dedik ki;’, ‘Velâdet Kandili vesilesiyle olsun Peygamber Efendimiz’i gündemde tutalım.’, “Şiir şiir, nesir nesir, fikir fikir O’nu işleyelim gönüllere ve dimağlara…”, ‘O’nun sözlerini görmezden gelmek için «uydurma» diyenleri de, O’nun tatbikatlarını «tarihsel» sayıp saf dışı etmeye çalışanları da susturmak ve ıslah etmek için; O’nu anlatalım, tekrar tekrar O’nun nasıl bir nimet olduğunu idrâk edelim.’, “Genel Yayın Yönetmenimiz M. Ali EŞMELİ; O’ndan uzaklaşmanın meydana getirdiği câhiliyyeti madde madde sayarak devâ ve dermanı şöyle dile getirdi:”, ‘”Ömür boyu O’nun izinde bir hayat sürmeli. Îmanda, ibâdette, davranışlarda, her türlü güzel ahlâk ve insâniyette O’nunla aynı, O’nunla beraber yaşamak, iki cihanda da en büyük saâdet.”‘, ‘Muhterem Osman Nûri TOPBAŞ Hocaefendi; «Muhabbetullâh»ın en ulvî basamağı olan Muhabbet-i Rasûlullâh’ı, ashâbın, Hak dostlarının ve âşık gönüllü ediplerin ifadeleri ve kıssalarıyla kaleme aldı.’, ‘Mevlânâ’dan Sır ve Hikmet İncileri köşesinde; şeytanın inanç ve fikir sahasındaki vesveseleri ve tedbirleri var.’, “Yazarlarımız, Peygamberimiz’in rehberliğini dile getirdiler. Rebîü’l-evvel ve Velâdet Kandili’ni daha kalıcı ve tesirli şekilde nasıl değerlendirebileceğimizi işlediler. O’ndan ve getirdiği yoldan inhirâf edenlere tenkitlerde bulundular.”, ‘O -sallâllâhu aleyhi ve sellem- el-Emîn idi. «Emin İnsan» olmayı anlattılar.’, ‘O -sallâllâhu aleyhi ve sellem-; içtimâîleşmeyi, yardımlaşmayı öğretti. Komşu hakkını anlattılar.’, ‘O’nun mübârek sözlerini, Kur’ân ile karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Hâlbuki Cenâb-ı Hakk’ın âyetleri, O’na gerçek kıymetini vermekte. Bu âyetleri hatırlattılar.’, ‘Şairlerimiz; na‘tlar yazdılar, Efendimiz’e seslenen ilâhîler yazdılar.’, ‘Dosyamızda;’, ‘Necip Fazıl’ın «Bir Adam Yaratmak» eserinden satırlarla «Kader Sırrı» var.’, ‘Kur’ân mûcizelerinden biri, süt nimeti hakkında enteresan bilgiler ve tefekkür malzemesi var.’, ‘Hak dostu Sümbül Sinan, Ravza-i Mutahhara’ya Kubbe-i Hadrâ’yı ilk kez inşâ eden Kayıtbay, hilyesiyle meşhur Hâkānî, güzîde na‘tıyla bildiğimiz Kemal Edip KÜRKÇÜOĞLU var.’, “Kaybettiğimiz zâtlara tâziye ve tarihler var. Tesbihçi Hüseyin Efendi ve Bahâeddin KARAKOÇ’a…”, ‘Mevlid-i Nebî Haftası kitaplığımıza bu yıl güzîde bir eser daha eklendi:’, ‘En Büyük Nimet… En güzel kandil hediyeniz bu güzel eser olacaktır.’

Teknik Bilgileri

‘Yayın Tarihi: 03.11.2018’, ‘Dil: TÜRKÇE’, ‘Cilt Tipi: Karton Kapak’, ‘Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı’, ‘Boyut: 19 x 27 cm’

Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018 Kitabının Yazarı Kimdir?

Yüzakı Aylık Edebiyat, Kültür, Sanat, Tarih ve Toplum Dergisi / Sayı: 165 Kasım 2018 kitabının yazarı YÜZAKI-DERGİ’dir

 

Pdf Kitap İndir

Yorum yapın